"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Õigete liidriteta Eesti oma kriisi ei ületa! (0)
02. märts 2009

«Täna räägitakse peamiselt kriisi olemusest, mitte aga pääseteedest,» nentis Avatud Eesti Instituudi sotsioloog Ivi Proos.

Proosi jutu järgi on iseloomulik, et kriisi puhul räägib enamus selle olemusest, ja vaid kolmandik arutleb, kuidas sellest pääseda.

«Oleme palju rääkinud õppimisest ja ümberõppimisest, kuid üks, mida me kõik õppima peame, on eneseanalüüs,» ütles Proos. «Kui öeldakse, et 10 000 ümberõpet vajavast inimesest on selle läbinud 2000, siis peab nõustuma, et seda on vähe. Peame mõistma, et 40 000 praegu Eestis registreeritud töötust on
30 000 nö uued töötud, kes pole varem kunagi niisuguses olukorras olnud. Seega tuleb neisse ka suhtuda uutmoodi.

Kriis on nagu udu. Vastavalt sellele, kui tihedaks ta juba muutunud on, jäetakse kõigepealt ära lennureisid, seejärel autoliiklus, aga lõpuks ei näe enam isegi jalakäijad, kuhu minna.»

Proosi sõnul tähendab kriisiga võitlemine tema meelest seda, et kõige kaugelenägelikumad viiksid teisi enda järel, aidates ka eksinuid ning kukkunuid.

«Kodanikuühiskonna liidriteta me kriisi ei ületa. Ideaalis peaksid riiklikul tasandil olema liidriks peaminister ja tema meeskond, kodanikele aga president.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.