"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Valimised võidaks endiselt Keskerakond (0)
02. märts 2009

Kui Tallinna linnavolikogu valimised toimuksid praegu, annaks oma hääle Keskerakonnale 33% valijaist, teised erakonnad peavad leppima kordades väiksema toetusega.

 

Rahvusvahelise uuringufirma Norstat hiljutine küsitlus näitas, et Keskerakond võidaks valimised ülekaalukalt, kogudes 33 % häältest. Paremuselt teine ehk Reformierakond saaks üksnes 11% häältest. Sotsiaaldemokraadid pääseksid vaid napilt volikokku, kogudes 6% häältest; sama saatus tabaks Isamaa ja Res Publica Liitu, mille toetus ei küüni samuti 6%-st kõrgemale.

Viimase aasta jooksul juba viiel korral läbi viidud samalaadsed uuringud näitavad, et Keskerakonda toetab Tallinnas stabiilselt 30-33% küsitletutest.

Kaks nädalat tagasi tehtud küsitluses, kui Keskerakonda toetas 33% küsitletutest, oli see viimase aasta kõrgeim tulemus. Samal ajal on Reformierakonna toetus Tallinnas jäänud vaid 11 ja 16% vahele, olles viimasel küsitlusel madalaim – 11%. Toetus teistele erakondadele on jäänud alla 10%.

«Need numbrid kõnelevad ise enda eest. Nii stabiilne ja kindel toetus kinnitab, et Keskerakond on linna juhtimisega suurepäraselt hakkama saanud ning oma tegevuse ja otsustega linlaste kindla usalduse pälvinud juba pikemat aega,» ütles linnapea Edgar Savisaar. «Kui linna on majanduslikult stabiilselt juhitud, elanikud näevad, kuidas saavad valmis linnale olulised objektid nagu Vabaduse väljak, valmivad uued lasteaiad ja renoveeritakse koolimaju, siis see on vaid täiendavaks tõestuseks uuringute tulemustele.»

Sotsioloogiline uuring «Haldusreformi eel» viidi läbi 16.-17. veebruarini rahvusvahelise uuringufirma Norstat poolt Tallinna linnakantselei tellimusel. Uuringu käigus küsitleti telefoni teel 500 tallinlast. Valimisse kuulusid 15-aastased ja vanemad tallinlased ning valimi esinduslikkust jälgiti soo, vanuse, rahvuse ja linnaosade lõikes.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.