"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Sõltuvusprobleemidega laste aitamise võimalused paranevad (0)
09. märts 2009

Tallinna laste turvakeskuse juurdeehitis parandab oluliselt sõltuvusprobleemidega laste abistamise  võimalusi.
«Kümnekohaline juurdeehitis, kuhu tuleb keskus poistele, parandab oluliselt turvakeskuse tingimusi sõltuvusprobleemidega laste abistamisel ja loob võimaluse võtta lapsi vastu kaks korda aastas senise ühe korra asemel,» ütles keskuse juht Erki Korp.
Sotsiaal- ja tervishoiuamet sõlmis laste turvakeskuse 5. osakonna projekteerimis-ehituslepingu avatud riigihanke võitnud Facio Ehituse AS-iga, kes pakkus ehitusmaksumuseks 5,7 miljonit krooni. Juurdeehitis aadressil Nõmme tee 99 peab valmima oktoobriks.
40-kohaline laste turvakeskus pakub abi 10-18-aastastele, kel on sõltuvus alkoholist, narkootikumidest või toksilistest ainetest.
Töö sõltuvusprobleemidega lastega kestab vähemalt 10-12 kuud, selliseid lapsi on Tallinnas umbes 600.
Lisaks võõrutamisele sõltuvusest aidatakse lastel jätkata kooliteed, eesti lastele viivad õppetööd läbi Ristiku põhikooli ja vene lastele Karjamaa gümnaasiumi õpetajad.  
Laste turvakeskuse Nõmme tee keskusest sai mullu abi 84 last – 44 poissi ja 40 tüdrukut. Noorimad abivajajad olid 12-aastased, kõige rohkem oli aga 16-aastasi noori.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.