"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Korteriühistuid peab abistama (0)
16. märts 2009

Hättasattunud korteriühistute aitamiseks tuleks luua fond, mis annaks neile sihtotstarbelist laenu, et majad kütmata ei jääks. Sellise ettepaneku tegi linnavalitsus rahandusministrile.
Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on majanduslanguse, kasvava tööpuuduse ja kerkinud soojahinna tõttu paljudel korteriomanikel raskusi eluasemekulude tasumisega. Soojuse hind on 2007. aasta juunist eelmise aasta oktoobrini tõusnud üle kahe ja poole korra.
«Kahjuks puuduvad linnal hoovad soojuse hinna mõjutamiseks, kuna aastatel 2000-2001 Isamaaliitu kuuluva linnapea juhtimisel erastati või renditi välja linnale kuuluvad suured infrastruktuuriettevõtted,» ütles Võrk.
Soojuse piirhinda kontrollib ja kooskõlastab konkurentsiamet. Linn teeb ettepaneku muuta seadust nii, et konkurentsiamet või kohalik omavalitsus saaks teatud tingimustel algatada soojuse piirhinna alandamist soojaettevõtte taotluseta. 
Jaanuaris oli ühe MWh hind lõpptarbijale 1207,82 krooni. AS Tallinna Küte on teavitanud hinnalangusest 1098,92 kroonini MWh eest. Samas on tööpuudus oluliselt kasvamas. Kui paljud inimesed ei tule toime eluasemekulude maksmisega, võivad ühistud muutuda maksejõuetuks. Stabilisatsioonifondi loomine aitaks ära hoida korteriühistute pankrotte.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.