"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Vene jääkaru tuleb Tallinna kosja (0)
16. märts 2009
Uus jääkaru tuleb Tallinna Moskva loomaaiast.

Märtsi lõpus peaks Moskvast Tallinna looma-aeda saabuma uus isane jääkaru nimega Nord, kes kava kohaselt hakkab seltsi pakkuma kahele emasele karule.

 

«Jääkaru saabumise täpne aeg sõltub sellest, kuidas Moskvas asjad sujuvad, aga suurem bürokraatia on juba ühel pool,» ütles loomaaia direktor Mati Kaal, kelle sõnul pärast Franzu õnnetut hukku Tallinna loomaaial praegu isast jääkaru polegi. «Loomaaias on vaid kaks emast jääkaru,» rääkis Kaal. «Paneme Nordi emaste kõrvalpuuri ja loodame, et nad harjuvad aprillis omavahel ära. Siis on jooksuaeg ja lootust ehk tulevikus karupoegi saada.»

Nord on praegu 7-8-aastane, 30-aastaseks elavate jääkarude kohta parimas eas.

Loomaaed läkitab Moskvasse Nordile järele oma auto. «Jääkaru on nii suur loom, et talle oleks vaja transpordilennukit,» selgitas Kaal. «Eestis pole aga lennujaama, kuhu transpordilennukid tohiks väljastpoolt Euroopa Liitu loomi tuua. Ainus võimalus on Saksamaa, kuid sinna tuleks ju ikka autoga järele sõita.»

Lisaks jääkaru saabumisele on loomaaial muidki uudiseid. 27. juunil avatakse alpinaariumis uus lumeleopardide väljapanek. «Lisaks eralduspuuridele saab leopardidel olema suur ekspositsiooniala, kus loomad hakkavad vahetustega väljas käima,» rääkis Kaal. «Praegu meil sellist avarat väljapanekut polegi. Seni olid lumeleopardidel ainult kitsukesed eralduspuurid.»

Kaalu kinnitusel on suuremad ehitustööd juba valmis ja kevade saabudes alustatakse suuremate haljastus- ja kujundustöödega. Ekspositsioonikompleksi projekti kinkis Tallinna loomaaiale Saksamaa loomaaiasõprade liit.

Esimene asukas uutes eluruumides on juba olemas, nimelt saabus ülemöödunud nädalal Prantsusmaalt Amneville’i loomaaiast 7. mail kaheaastaseks saav emane lumeleopard Mahnadii. Ka Mahnadii tuli siia lootuses kohata oma tulevasi abikaasasid. Kui uue väljapanekupinna ehitustööd lõpevad, kolivad tema juurde isane lumeleopard Shelton ja tema poeg Otto.

Seni võivad loomaaiakülastajad troopikamajas uudistada hiljuti ilmavalgust näinud ahvilist pintšetamariini. Värske ilmakodanik veedab aega isa turjal, kes teda aeg-ajalt ema juurde imema tassib ja siis jälle ise edasi kantseldab.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.