"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Häirenupp on aidanud rohkem kui sadat eakat (0)
22. märts 2009

Tallinna üksikvanuritel on juba kaks aastat võimalik kasutada häirenupu teenust, süsteem võimaldab saada ööpäev läbi otseühenduse häirekeskusega ja kutsuda abi. Häirenupuseadmete komplekti saab klient tasuta, makstes abi kutsumise eest kohaliku kõne hinna ja telefonioperaatori testkõnede kulu.
«Teenus võimaldab eakatel elada võimalikult kaua oma kodus, mis on oluliselt odavam kui hooldamine hoolekandeasutuses,» ütles abilinnapea Merike Martinson. «Abi kutsuda eelkõige olukordades, kus inimene ei ole võimeline liikuma ja iseseisvalt oma eluruumi ust avama.»
Teenuse kasutajad põevad tavaliselt mõnd rasket haigust, näiteks südame-veresoonkonnahaigusi, suhkurtõbi, kõrgvererõhutõbe, Parkinsoni tõbe, astmat vms. Neil võivad ka esineda tasakaaluhäired, mis tingivad kukkumist, ja seetõttu võib turvanuputeenus osutuda koguni elupäästjaks. Seni on teenust kasutanud üle saja koduteenust vajava eaka inimese, kõige rohkem on kliente Mustamäe ja Lasnamäe linnaosas.
2009. aasta eelarves on häirenuputeenuse osutamiseks kavandatud 2,1 miljonit krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.