"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Ülemiste viadukti valmimine toob lahedama liikluse (0)
22. märts 2009

Septembri lõpul valmiv Ülemiste viadukt toob kergendust neile, kes tahavad Suur-Sõjamäe tänavalt Järvevana teele jõuda, sild tuleb nii lai, et sinna mahub ära kaks sõidurada.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Vello Lõugas ütles, et viadukti valmimisel suureneb tee läbilaskevõime oluliselt. «Praegu pole Suur-Sõjamäelt Järvevanale pääsemiseks rohelist fooriaega rohkem kui seitse sekundit,» nentis ta, «tihti on ristmik ka lihtsalt kinni sõidetud.»
Suur osa sillatalade paigaldamise tööst tehakse öösiti, et liiklust vähem häirida. Kuigi ehitustööd võivad autojuhtidele ebamugavusi põhjustada, on peatöövõtja Merko Ehitus lubanud, et Tartu maantee raudteeviadukti all jääb kogu ehitamise jooksul liiklemiseks vabaks vähemalt kaks sõidurada.
Lõugase sõnul on raudteeviadukti all mõlemas sõidusuunas liikluseks suletud vasakpoolseim sõidurada. Viadukti all on mõlemas suunas lahti kolm sõidurada, nii et väga suuri ummikuid ei tohiks tekkida. Rajad on küll tavalistest veidi kitsamad, ent kindlasti nii laiad, et ka veoautod ja bussid sinna ära mahuvad.
Ülemiste viadukti ehitus algas eelmise aasta detsembri alguses. Silla projekteerimise ja ehitamise kogumaksumus on 39,8 miljonit krooni.
Igast liikluskorralduse muudatusest seoses ehitustöödega teatavad liikluskorraldajad varakult ette ning tõenäoliselt tehakse sulgemised öösiti, kui liiklus ristmikul on väike.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.