"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Ümbrikupalga tõttu saamata üle 200 miljoni krooni (0)
22. märts 2009

Asjatundjate hinnangul saab Eestis ümbrikupalka iga kümnes töötaja ja mullu jäi seetõttu riigieelarvesse laekumata üle 1,8 miljardi krooni.

Tallinna linnal jäi ümbrikupalkade tõttu saamata hinnanguliselt üle 264 miljoni krooni tulumaksu.
Palgast sõltub vanemahüvitise suurus ja laenuvõimalus pankades, samuti kindlustab aus tulu kõrgema pensioni ja puhkusetasud ning annab kindluse tervisekahjustuse, töövõimetuse või töötuks jäämise korral.
Tallinn liitus maksu- ja tolliameti ulatusliku ümbrikuvastase kampaaniaga, mille eesmärk on avalikkuse teavitamine ja niiviisi õigusrikkumiste ärahoidmine. Maksuhaldur ja linnavalitsus näevad keerulises majandusolukorras riski, et ettevõtjad võivad hakata senisest rohkem kasutama ebaausaid vahendeid, ning soovivad selle vältimiseks juhtida inimeste tähelepanu tõsiasjale, et ametlikust sissetulekust sõltuvad mitmed sotsiaalsed garantiid.
Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on ümbrikupalkade vastane kampaania praeguses raskes  majandusolukorras eriti aktuaalne. «Ühelt poolt on ettevõtjatel suurem kiusatus maksudest kõrvale hiilida, teisalt sunnib tööpuudus töövõtjad olukorda, kus nad on lihtsalt sunnitud nõustuma ümbrikupalgaga, et saada ja hoida oma töökohta, seades samas ohtu oma sotsiaalse garantii,» selgitas Mutli. «Kolmandaks – maksudest kõrvalehoidmine on kahjulik ka riigile ning kohalikule omavalitsusele, mistõttu on nimetatud kampaania oluline ka Tallinna linnale.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.