"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinn ja Turu saavad ühise e-pileti süsteemi (0)
30. märts 2009
Turu linnapea Mikko Pukkinen Tallinnaga skaipimas.

Kultuuripealinna-aastal 2011 saab ühe e-piletiga külastada Tallinna ja Turu muuseume ja üritusi, sõita laevaga ja mõlema linna ühissõidukitega.

 

Möödunud nädalal leppisid Tallinna ja Turu linnapea Skype vahendusel kokku koostöömemorandumi lisa. Selle eesmärk on lasta hiljemalt 2011. aastal neis Euroopa kultuuripealinnades käiku süsteem, mille abil saavad mõlema linna turistid ja kodanikud osta e-pileteid mõlemas linnas toimuvatele üritustele, külastada muuseume või kasutada ühistransporti. Tegemist on esimese piiriülese e-teenusega, mida korraldab Eesti omavalitsus.

«Mul on hea meel, et Tallinna ja Turu vahel on algamas projekt, mis kindlasti kestab kauem kui 2011. aastani,» ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar. «Loodetavasti laieneb see nii Eestis kui ka Soomes mujalegi, eelkõige Helsingisse, kellega Tallinn on juba vastavaid kõnelusi alustanud. Ehk levib arendus ka teistesse naaberriikide linnadesse, näiteks Riiga, Stockholmi, Kopenhaagenisse või Peterburgi.»

«Mul on hea meel, et Tallinn ja Turu kultuuripealinnadena koostööd teevad ja sellega kaks riiki maailmakaardile viivad,» ütles Turu linnapea Mikko Pukkinen. «E-pileti süsteem on koostöös väga oluline. Vastav leping ootab allkirjastamist ja me saadame selle võimalikult kiiresti teie jaoks teele.»

«Avatuse säte laiendab Tallinna koostööd ka väljaspool Euroopa kultuuripealinna konteksti,» nentis abilinnapea Jaanus Mutli. «Tegemist on ID-pileti võimaluste laiendamisega. Koostöö on avatud ka eraettevõtetele ja mittetulundusühingutele.»

E-pileti süsteemide käivitamiseks on vajalikud tasuvusuuringud, mis toimuvad kahes osas. Esimene osa uurib, kuidas ja kus oleks võimalik e-pileteid kasutada. Teises osas valmivad riigihanke dokumendid. Mõlemad linnad korraldavad pileti käikulaskmiseks oma riigihanke. Pileti ettevalmistamiseks kuluv 156 466 krooni tuleb Tallinna linnakantselei arenguteenistuse 2009. aasta eelarvest.

E-pileti loomiseks moodustavad linnad kuueliikmelise ühiskomisjoni.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.