"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Ekspresspilet läheb tunduvalt odavamaks (0)
06. aprill 2009
Ekspressliini eeliseks tavaliini ees pole ainult kiirus, vaid ka väiksem kütusekulu.

Ekspresstalongi hind odavneb üle 16%, ekspresskaartide hindu langetatakse keskmiselt 24,4% võrra.

 

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul soovib linn pakkuda majanduslanguse olukorras inimestele kiiremat, kvaliteetsemat ja odavamat ühistransporti.

Praegu on ekspress- ja tavaliinid ebaühtlaselt koormatud, see on osaliselt tingitud ekspresspiletite tunduvalt kallimast hinnast. «Kui praegu on ekspressbusside piletid tavapiletitest ligi 60% võrra kallimad, siis tulevikus keskmiselt ainult 13%,» selgitas Mutli. Piletihindade alandamine ekspressliinidel loob eelduse, et sõitjad valiksid tavaliinide asemel ekspressliini.

«Tulevikus on kavas avada uusi ekspressliine, mille eelis tavaliinide ees on lisaks kiirusele väiksemad kulutused. Kuna ekspressliinil on vähem peatusi, kulub vähem kütust,» rääkis abilinnapea Jaanus Mutli.

«Kokkuvõttes peaks ekspressbussiliikluse eelistamine tänu linna ühtses piletisüsteemis olevate ekspresspiletite hinna alandamisele andma efekti ligikaudu 1,2 miljonit krooni.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.