"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Uus täiturg pakub ostukeskusele mõnusat vaheldust (0)
06. aprill 2009
Lisaks riietele kaubeldakse täiturul kõiksugu muu pudi-padiga.

11. aprillist võivad kõik huvilised minna Telliskivi tänava täiturule põnevaid osturetki tegema.

11. aprillist hakkab vastloodud MTÜ Eesti Kirbuturg korraldama Telliskivi tänaval regulaarseid kirbuturgusid. «Ärge häbenege kaubelda ja võtke suurem kott kaasa,» soovitab MTÜ Eesti Kirbuturg juhatuse liige Aet Uuspalu. Neile, kes 11. aprillil esimest korda täiturgu külastada ja nö koort riisuda tahavad, soovitab Uuspalu varakult kohale tulla, kui aga eesmärk on osta midagi võimalikult odavalt, tasub tulla päeva lõpus.

Uuspalu sõnul pärineb täikaidee Euroopast, kus igas endast lugu pidavas linnas on vanakraamiturg. Niisugusel turul kauplevad inimesed kodus ebavajalikuks osutunud asjadega: raamatud, ehted, mänguasjad, riided, jalatsid, igasugused pisiasjad. Korraldajad on täheldanud, et kõige sagedamini püütakse müüa riideid, ostjad aga otsivad asju, millega oma elamist kujundada.

Kuna MTÜ Eesti Kirbuturg püüab levitada rohelist mõtlemist, siis püütakse vanakraamiturust ühtlasi kujundada koht, kus saab huvitavalt ja kasulikult aega veeta. Telliskivi tänava vanakraamituru eripära on töökojad ja loengud — näidatakse ja jutustatakse, kuidas saab anda vanale esemele uue sisu. Esimene täiturg toimub koos minimuusikafestivaliga Plektrum.

«Teisalt annab vanakraamiturg inimestele võimaluse müüa maha mõni vana ese ja niiviisi raha teenida, või osta odavalt midagi vajalikku,» ütleb Uuspalu.

Tänu kirbuturu loomisele äratatakse koos teiste loomeettevõtetega Telliskivi linnaku nime all uuele elule kogu endise Kalinini tehase territoorium. Uuspalu sõnul sobib piirkond niisuguseks ettevõtmiseks väga häst — siia mahub sadu müügipunkte, müüjad ja ostjad saavad tasuta parkida, ka ühissõidukite peatused ei ole kaugel.

Täiturg Telliskivi tänaval

• Täiturule saab müüjaks registreeruda telefonil 55 26 849 või meiliaadressil broneering@kirbuturg24.ee Teatada on tarvis oma nimi, sünniaeg ja aadress. Registreeruda tuleb kaks nädalat enne turupäeva.

• Täiturg Telliskivi tänaval töötab kella 10–15.

• Lisateave veebiaadressil www.kirbuturg24.ee Sealt saab informatsiooni kirbuturgude kohta nii Tallinnas, kui ka mujal Eestis.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.