"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
420 peret saavad Raadikul kodu (0)
13. aprill 2009
Raadiku tänava elamukvartali ehitustöödega tutvunud abilinnapea Eha Võrk kinnitas, et hoonete valmides on sundüürnike mure lahendatud.

Lasnamäe linnaossa Raadiku tänava äärde kerkiva elamukvartali kaks esimest korterelamut valmivad juuniks, kolmas maja antakse linnale üle augustis.

«Seega leiab suve lõpuks lahenduse veel 420 pere eluasememure,» ütles abilinnapea Eha Võrk. «Eriti tähelepanuväärne on, et nende majade valmimine lahendab lõplikult sundüürnike probleemi.»

Ehitustöödega tutvumas käinud abilinnapea sõnul on ehitajad töödega graafikus ning osaliselt isegi sellest ette jõudnud. Praeguseks on mullu septembris alustatud objektil kahes majas juba sisetöödega poole peale jõutud.

Rajatav kvartal lahendab kokku üle tuhande leibkonna eluasememure. «Raadiku elamukvartaliga lisandub 1155 uut elamispinda,» nentis Võrk.

Kvartalisse rajatakse 2010. aasta lõpuks kokku kuus 6-8-korruselist ning kolm 15-koruselist korterelamut. Kõik avaliku ja erasektori koostöö tulemusena kerkiva elamukvartali korterid antakse eluasemeprobleemi lahendamisel linna abi vajavate leibkondade kasutusse.

Lisaks üheksale korterelamule rajab linna koostööpartnerist arendaja uue tänavavõrgu, haljasalad ja mänguväljakud. Parkimiskohad on kavandatud enamasti hoonete soklikorrustele, et parkivad autod hoonetevahelist ala ei koormaks.

Kvartali ehitab välja OÜ Raadiku Arendus, kes tegi eluruumide kasutusse võtmiseks korraldatud konkursil parima pakkumise. Kvartali ja hooned projekteeris arhitekt Raul Kõllamaa arhitektuuribüroost RAP Arhitektid OÜ. Projekti kogumaksumus on 1,7 miljardit krooni
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.