"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Abivajajate arv üha kasvab (0)
13. aprill 2009

Tallinnas on toimetulekutoetuste saajate hulk võrreldes mulluse märtsikuuga kasvanud 2,3 korda.
Üle kahe korra on väljamakstud summa kasvanud Kesklinnas ja Lasnamäel, eriti järsult aga Mustamäel, Pirital ja Nõmmel, viimatimainitud linnaosas koguni neli korda. Jaanuaris kasvas väljamakstud summa mullusega võrreldes 70%, veebruaris 96% ja märtsis lausa 132%.
Tallinnas on vähenenud toimetulekutoetust taotlevate pensionäride hulk, sest pensionide kasv on viinud sissetuleku tasemele, mis ei võimalda enam toimetulekutoetust taotleda. Samas kasvab toetust taotlevate töötute hulk, olles kohati neljakordistunud. See on iseloomulik isegi Nõmmele ja Piritale, aga oluliselt kasvanud ka Mustamäel ja Lasnamäel. Mullu märtsis sai toimetulekutoetust 225 töötut, tänavu juba 713.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul teeb teda eriti murelikuks see, et pidevalt kasvab toimetulekutoetustest elavate laste hulk. «1547 toimetulekutoetusest elatuvast pereliikmest on lapsi 332 ja mullusega võrreldes on seda ligi kolm korda enam. Loodetavasti ei jäta riik lapsi hooletusse ja toimetulekutoetusteks eraldatavat raha jätkub,» ütles Martinson.
Tänavu on riik eraldanud Tallinnale toimetulekutoetuse maksmiseks 9,05 miljonit krooni, kuid praegust vaesumise tempot arvestades kulub selleks 15-20 miljonit. Kui mullu märtsis maksti Tallinnas toimetulekutoetusi 766 970 krooni, siis tänavu

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.