"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Küttearvete maksmiseks saab sügisest toetust (0)
13. aprill 2009
Kui sissetulek on napp ja küttearved ehmatavad, tuleb nõu ja abi otsida.

Alates sügisest peaksid vähekindlustatud inimesed saama taotleda toetust küttearvete tasumisel.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on linn seadnud eesmärgiks, et juba selle aasta sügisesest kütteperioodist saaksid vähekindlustatud isikud taotleda soojusenergia hinnatõusu kompenseerimist.
Toetuse määramisel arvestatakse eluruumi sotsiaalselt põhjendatud normi. Kütteperioodi arvestatakse ühe aasta oktoobrist järgmise aasta aprillini, periood on jaotatud kaheks: esimene oktoobrist detsembrini ja teine jaanuarist aprillini. Kompenseerimist saab taotleda, kui perekonnaliikme keskmine netosissetulek kuus jääb alla palga alammäära, mis on praegu 4350 krooni.
Sarnaselt kompenseerib linn juba 2005. aastast veevarustuse ja reovee ärajuhtimise teenuse hinnatõusu leibkondadele, kus liikme keskmine sissetulek kuus on alla 4350 krooni. Möödunud aastal maksti 4419 leibkonna liikmele kokku 725 300 krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.