"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Lapsed lähevad klassitoast õue targemaks saama (0)
13. aprill 2009
Õues õppimine on värskendav vaheldus klassiruumitundidele.

Õuesõppe tundide abil saavad linnalapsed tolmuse tahvli tagant loodust kaema, et osata eristada linnu- ja taimeliike.

Linna keskkonnaamet koostöös MTÜ Loodusringiga kutsub ka sel kevadel Tallinna koolide õpilasi ja õpetajaid osa saama praktilistest tasuta õuesõppe tundidest.

Keskkonnahariduse edendamiseks ja looduse paremaks tundmaõppimiseks korraldab keskkonnaamet aprillis ja mais õuesõppe tunde, mis on noorte hulgas positiivset vastukaja leidnud. Eelmisel aastal osales välitundides üle tuhande koolilapse.

Ka sel aastal tutvustab harrastusornitoloog Peep Veedla hommikustes linnulaulutundides kooli lähemas ümbruses elavaid linnuliike ja selgitab, kuidas neid ära tunda ja ka laulu järgi eristada.

Geoloogiatundides tutvustatakse geoloog Kalle Suuroja juhendamisel kooli ümbruses näha olevate loodusmonumentide (rändrahnud, aluspõhja kivimite paljandid jne) najal selle piirkonna arengulugu ja kivimite süstemaatika kõige üldisemaid aluseid. Õpilased saavad lühikese õppematka käigus ülevaate kooliümbruse maapinna ja -põue kujunemisloost ning seda kujundanud protsesside mastaapsusest. Õpilastele räägitakse kivimite olemusest, nende tekkeloost, koostisest ja põhitüüpidest.

Välitunnid geoloogiga toimuvad esmaspäeval ja teisipäeval. Osalemiseks on koolidel vajalik eelregistreerimine aadressil info@loodusring.ee või telefonil 607 0045.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.