"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Töötute tasuta õigusnõustamiseks veel veerand miljonit krooni (0)
13. aprill 2009

Et keskmiselt on nelja kuu jooksul tasuta tööõigusnõu küsinud juba ligi 1400 inimest ning pöördujate arv kasvab, eraldati linna reservfondist teenuse osutamiseks veel 270 000 krooni.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on majanduslangusest tuleneva töökohtade vähendamiste, koondamiste ja töösuhte lõpetamisel tekkinud probleemidega inimeste arv viimasel ajal oluliselt suurenenud. «Ainuüksi viimase nelja kuuga on ettevõtlusamet andnud nõu ja abi enam kui 1400 abivajajale, märtsis oli päeva keskmine külastuste arv 19 inimest,» ütles Mutli. «Pöördujatest 23% on töötud, ülejäänud osa moodustavad töökaotuse ohus nõu küsima tulnud inimesed. Abivajajatest on 35% eesti ja 65% vene keelt kõnelevad isikud. Üldjuhul on abivajaja kesk- või vanemaealine, vene keelt kõnelev, lihtsamaid töid tegev töötu või lähiajal töötuks jääv inimene. Pöördumistest 62% käsitlevad töölepingu lõpetamist eri alustel, sealhulgas koondamine, saamata töötasu ja lõpparve, töölepingu tingimuste muutmine ja tööturuteenused.»
Tasuta tööõigusnõu osutatakse Vabaduse väljak 7 infosaalis neile linlastele, kes on lähemas tulevikus tööd kaotamas või selle juba kaotanud, ja muude töösuhte lõpetamisel tekkinud probleemide lahendamiseks. Tööõigusnõustaja töötab esmaspäeval kl 8.15-18, teisipäeval, kolmapäeval neljapäeval 8.15-17 ja reedel 8.15-14.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.