"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Valestiparkijale 1000-kroonine hoiatustrahv (0)
13. aprill 2009

Järgmisest nädalast alustavad Tallinna transpordiameti kontrolörid hoiatustrahvide vormistamist parkimiskorda rikkuvatele autojuhtidele.
Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul määratakse hoiatustrahv parkimiskorra rikkumise eest mootorsõiduki omanikule või vastutavale kasutajale.
«27. detsembril 2008 jõustus liiklusseaduse uus redaktsioon, mis lubab järelevalvet teostaval ametnikul rakendada parkimiskorra rikkumise eest sanktsioonina hoiatustrahvi, mille suuruseks on sõltuvalt rikkumise iseloomust 300 või 1000 krooni,» selgitas Mutli. «Hoiatustrahv määratakse isikule, kes on sõiduki registrijärgne omanik või vastutav kasutaja parkimiskorra rikkumise ajal.»
Mutli rõhutas, et hoiatustrahv ei ole karistus tavapärases mõistes, kuna seda ei kanta karistusregistrisse. Liiklusseaduse kohaselt võib kirjalikus hoiatusmenetluses kohaldada hoiatustrahvi suurusega 300 krooni sõiduki parkimise eest selleks keelatud kohas või liikluskorraldusvahendiga ettenähtud parkimiskorda või -viisi rikkudes või ristmikul seismisega teiste liiklejate võimaliku takistamise või ühissõidukiraja lubamatu kasutamise eest. Kui nimetatud rikkumised on toime pandud viisil, mis on ohtlik teistele liiklejatele või häirib oluliselt liiklust, määratakse hoiatustrahv suurusega 1000 krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.