"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Bussiterminali juurde tuleb peagi kunstisaal (0)
20. aprill 2009
Viru keskus avati pidulikult viis aastat tagasi.

Peagi viieaastaseks saava, lähiriikides ainulaadse Viru bussiterminali lähistel saab peagi kunstielamusi nautida.

Mäletate veel aega, kui pidite Viru juures tuule käes lõdisedes bussi ootama? Vaevalt et keegi tahaks seda eriti meenutada… Ometi nägi ajakirjandus bussiterminalis esialgu vaid halba. «Näiteks heideti ette kehvi pööranguid,» räägib transpordiameti juhataja asetäitja Tiit Siimon. «Riiast saabunud delegatsioon aga leidis, et kindlasti hakkab terminalis vohama kuritegevus. Nii siiski ei juhtunud.»

Praegu kasutab terminali päevas
25 000 inimest, maist avatakse aga uus, 35. liin Viru keskus–Seli ja pärast seda lisandub kindlasti uusi külastajaid.

Terminalis tihti bussi ootav Ronald Heino on ehitisega rahul «Arvan, et see paik on täitsa tore,» ütleb Heino. «Olen pensionär ja jalad on haiged. Terminalis saab mõnusalt tuulevarjus istuda, ruumi on laialt ja tulikirjas bussiplaanid on ka kaugelt näha.»

«Ehk võiks siin natuke värvilisem olla, praegu on terminal hallivõitu,» lisab Reelika Agur – ja tema soov täitubki peagi. MTÜ Linnalabor hakkab Viru tunnelit kasutama kunstisaalina, esmalt katavad Eesti Kunstiakadeemia tudengid tunneli maalide või fotodega.

«See on euroopalik suhtumine, et reisijatele on üks keskus, kus on mugav ümber istuda ning bussi ei pea ootama lageda taeva all,» mainib Siimon. «Mõni aasta tagasi avas samalaadse terminali Helsingi, arvastades ka meie kogemusi. Kaugemal Euroopas on terminale veelgi, kuid lähikonnas oleme esimene linn, kes sellise ehitise rajas.»

Terminali kasutavad praegu 12 liini bussid, mis moodustab kolmandiku kesklinna läbivast ühistranspordist. Nii on mõnus ühelt liinilt teisele ümber istuda. 1. maist väljub terminalist 751 reisi päevas, sh tipptundidel 60 bussi tunnis.

Siimoni kinnitusel on busside väljumine täpsemaks muutunud. «Terminalis on elektrooniline busside väljumise süsteem, mis sunnib juhti olema täpsem ja laseb inimestel oma reisi planeerida,» mainib ta.

24. aprillil tähistab Viru bussiterminal oma viiendat sünnipäeva.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.