"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Maailmast (0)
20. aprill 2009

Soome paikab seaduseauku
Soome valitsusparteid ja opositsioon jõudsid üksmeelsele otsusele, et tuleb lõpetada olukord, kus tulumaksu saab vältida, makstes palga asemel dividende. Konservatiivide partei esindaja ütles, et tõenäoliselt ei mõeldud seda teemat korralikult läbi, kui viimati seaduses parandusi tehti. Praegu kehtivas seaduses olevat auku on eriti usinalt ära kasutanud arstid, juristid ja konsultandid – viimased on andnud meditsiinitöötajatele nõu, kuidas tulumaksu vältida. Praegu arutatakse, kuidas täpselt seaduseauku lappida.

Berliin pinnib maksuparadiise
Saksamaa valitsus on hakanud avaldama survet maksuparadiisidele. Tähelepanu alla on võetud Saksa oma pangad, mis töötavad ka šveitsis, kus kasutatakse opereerimiseks hämaravõitu Lichtensteini fonde. Lichtenstein on üks tuntumatest maksuparadiisidest. Majanduskriisi ajal vajab Berliin igat maksueurot, ja pankade survestamine  on osa võitlusest maksudest kõrvalehoidmise vastu. Hulk  fondihaldureid sai eelmise aasta lõpus Saksa riiklikult finantsinspektsioonilt kirja, kus esitati mitmeid ebamugavaid küsimusi arvete ja fondide kohta.

London otsib abi elektriautodest
Londoni meer Boris Johnson soovitab valitsusel toetada plaani muuta Suurbritannia pealinn Euroopa elektriautode pealinnaks. Elektriautode laialdane kasutuselevõtt aitaks vähendada õhusaastet ja müra, luua uusi töökohti ja aidata kaasa nn rohelise tööstuse arengule. Linnapea käis välja hulga ettepanekuid, kuidas saaks võimalikult kiiresti tuua Londoni tänavatele 100 000 elektriautot, ühtlasi on kavas luua 25 000 laadimisjaama.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.