"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Mida arvate Tallinna abipaketist, sotsiaalsetest töökohtadest? (0)
20. aprill 2009

Juhan Kivirähk, sotsioloog

Tallinna eeskuju ja abipakett on väga vajalik, sest siin elab kolmandik Eesti rahvast ja probleemid on ka väga teravad.

Kui inimestel on raske majanduslik olukord, siis vajab ta tuge kas linnalt või riigilt. Kahjuks on riigil teine ideoloogia, nende peaeesmärk on üleminek eurole. Ja riigivõim loodab, et see lahendab kõik meie probleemid.

Arvatakse, et eestimaalased on väga rahuarmastavad, kuid töötuse kasvades kindlasti kasvab rahuolematus valitsusega. Välistatud pole ka streigid ning demonstratsioonid.

Harri Taliga, ametiühingujuht:

Kahtlemata on sotsiaalsetel töökohtadel oluline roll seal, kus nad aitavad ära hoida inimeste muutumist sotsiaalselt passiivseks. Sarnaseid programme on rakendatud paljudes riikides.

Sotsiaalsete töökohtade positiivne külg on, et välistatakse inimese valjakukkumine tema tavapärasest elutempost ja sotsiaalsetest võrgustikest, s.t hoitakse teda aktiivsena, osalevana tööturul.

Raul Eamets, makroökonoomika professor

Sotsiaalseid töökohti on maailmas varemgi loodud. Praegust aega arvestades on see arukas mõte.

Samuti on tervitatav näiteks inimestele nn hädaabitööde tegemise võimaluse pakkumine, see aitab inimestes säilitada tööharjumust. Samuti võib töötuid kaasata tööklubidega, kus nad saavad suhelda ning koolitust. See aitab tõrjutusest üle saada.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.