"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Turmtuld abipaketi pihta ei tulnud (0)
20. aprill 2009
«Väga positiivne, et selline programm on volikogu ette jõudnud,» ütles reformierakondlane Remo Holsmer linna abipaketi kohta.

Opositsioonierakonnad ei julgenud linnavolikogus Tallinna abipaketi vastu hääletada, pigem leidus mõningaid toetushääli.

Möödunud nädalal oli linnavolikogus arutlusel linna abipaketi eelnõu ning tõstatus ka teema, kui palju jõuab üks volinik linnapeale mõne kuu jooksul küsimusi esitada.

Istungi alguses andis Märt Kubo (Reformierakond) volikogu esimehele üle lahkumisavalduse. «Olen olnud poliitikas 1967. aastast, mind võlus see niipea, kui veel Nõukogude korra ajal oli tunda sõnavabaduse hõngu,» ütles Kubo oma lahkumiskõnes. «Täna lahkun ma poliitikast. Tahan teile kõigile öelda, et ükskõik mida teete, katsuge olla kõrgemal ärategemisest ja häälepüüdmisest.»

Michel Zdankevitch (Keskerakond) hurjutas ajakirjandust virisemise pärast. «Linnavalitsus otsustas öötundidel kokkuhoiu mõttes tänavavalgustust piirata,» ütles Zdankevitch. «Inimesi öösel kella nelja ajal eriti ei liigu ja ka politsei kinnitas, et kuritegevus pimendamise ajal ei suurenenud. Ometi mainis Eesti Raadio diktor hommikustes uudistes, et on nii pime, et ei näe näppugi suhu pista. Miks peaks täiskasvanud mees panema endale näpu suhu, see on beebide ampluaa.»

Valijaid eristada ei saa

Linnapea Edgar Savisaar esitas menetlemiseks Tallinna linna abipaketi linnaelanikule ja ettevõtjale. «Te näete, kuidas kasvab registreeritud töötute arv, abipakett aitab rasket aega üle elada,» lausus Savisaar. «Kahe aastaga luuakse Tallinnasse 5500 töökohta. Abipaketi maksumus on kokku 311 miljonit krooni, sotsiaaltoetusteks ja -abiks mõeldud summa kasvab 30 miljonit krooni.»

Remo Holsmer (Reformierakond) toetas linnapead. «Kokkuvõttes on väga positiivne, et selline programm on volikogu ette jõudnud,» mainis Holsmer. «Ma tänan Holsmerit toetuse eest,» ütles seepeale Savisaar. «Just nii peamegi koos töötama. Me ei saa eristada Reformierakonna, Keskerakonna ega IRL-i valijaid – kõik nad on Tallinna kodanikud.»

Abipaketi hääletusel oli selle poolt ka viis reformierakondlast, vastuhääli polnud üldse.

Liiga palju küsimusi

Tarmo Kruusimäel (IRL) oli see-eest palju küsimusi. «Küsimusi oleks mul palju. Ma ei näinud abipaketis kompensatsiooni autojuhtidele. Mõistan, et suure osa rahast neelab Vabaduse väljak, kuid teede paranduseks pole iialgi nii vähe raha läinud.»

«Tegin käigult väikese arvutuse,» lausus linnapea, «ja teil on võimalus sügiseni jäänud aja jooksul esitada mulle veel 200 küsimust. Te ei mõtle elu sees nii palju küsimusi välja. Mis puutub autojuhtidesse, siis – jaksasid auto osta, pead jaksama seda ka pidada.»

Tiina Mägi (Reformierakond) muretses, et matkamajja tulevad ehk välisinvestorid, kes selle hoone ära rikuvad. Tema ettepanekul võiks sinna tulla hoopis linnakodaniku maja.

«Olen võtnud tõsiselt teie hoiatusi selle maja suhtes,» vastas Savisaar. «Linnavalitsus ei ole kavatsenud anda matkamaja kasutamiseks välismaa investoritele. Linnakodaniku maja idee tuleb läbi arutada. Tahaksin, et vanalinna asjatundjad nagu teie osaleksite, et saaksime otsuseid teha.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.