"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Saabumas õdusad õhtud pealinna sündmuste seltsis (0)
26. aprill 2009
Aveli Jänes leiab Tallinnas põnevaid pilte, mida televisiooni kaudu edastada.

Kui tahate teada, mis Tallinnas tegelikult toimub, siis vaadake staažika telemehe Mati Kirotari ja noore kaunitari Aveli Jänese juhitud saateid «Pealinnapilt» ja «Kevad Tallinnas».

TV4 eetris oleva «Pealinnapildi» tegijaks on teleilma vana kala Mati Kirotar, keda vaatajad vist praeguseni pigem maaelu eksperdiks peavad. Tegelikult on mees elanud pea terve elu Tallinnas ja tema viimase aja põnevamad käigud seostuvad linnapolitsei tegemistega. «Kuidagi on kujunenud nii, et kõige tihedam koostöö käib mul mupoga,» märgib Kirotar. «Siis, kui loomapolitsei oli talvel väljas ja lahtiselt ringi jooksvaid koeri püüdis, käisin nendega kaasas ja sellest sai imehea pildimaterjali.»

Kanal 11 ja Kanal 2 jooksva «Kevad Tallinnas» saatejuhi Aveli Jänese sõnul on saates juba saanud nalja ja juhtunud ka äpardusi. «Ühel esimestest võttepäevadest saime kõvasti naerda, kui läksime Lindakivi keskusesse töötutele mõeldud tööklubist lugu tegema,» räägib Jänes. «Pidin sisse minema, aga ei leidnud üles seda ust, mis avaneb. Tegime lugematu arvu duubleid – mul lihtsalt ei õnnestunud ühtegi ust lahti saada.»

Veel üheks imeliseks pealinna teletegemise elamuseks peab Kirotar rahvusvahelist koorifestivali. «Kui käisin seal koorimuusika konkursil, sain aru, et mul oleks vaja rohkem linna kultuuriellu sisse elada – juba iseenda vaimu kirgastamiseks,» lausub mees. «Laupäeva õhtul sellelt kontserdilt tulles tundsin end õndsalikult, sest olen nii kaua tippkultuurist eemal olnud. Tunne oli enam-vähem sama, nagu oleks kaheksa kilti jooksnud – kohe tundsin, kuidas ajud puhkasid.»

Tallinna-saadete spetsiifika nõuab saatejuhilt linnaeluga kursisolemist. Samas on saatejuhid lihtsalt linnaelanikud, kel kodulinnast oma pilt kujunenud. Viis aastat tagasi Võrust Tallinna tulnud Jänese sõnul on Tallinna plussiks see, et väiksemate kohtadega võrreldes leidub siin rohkem eneseteostus- ja arenemisvõimalusi.

«Pealinnapilti» näitab TV4 esmaspäeviti kell 20.10, «Kevad Tallinnas» on Kanal 11 eetris reedeti kell 21.10 ja Kanal 2 eetris laupäeviti kell 9.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.