"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Välisesindajad peavad abipaketti heaks eeskujuks (0)
26. aprill 2009
Välissaatkondade esindajad ja ärimehed tundsid huvi abipaketi meetmete vastu, ka huvitas neid välisinvesteering linnahalli ning töökohtade loomine.

Linnapea Edgar Savisaar tutvustas Tallinna abipaketti 30-le välissaatkondade ja –investorite esindajale, kes hindasid seda kui igati vajalikku algatust.

«Olen üllatunud, et teised pole veel oma abipaketti teinud,» ütles Eesti-Vene ärimeeste koja esindaja Victor Novokreshchenov. «Tallinn annab oma abipaketiga head eeskuju.»

Itaalia kaubandus- ja kultuuriatašee Paolo Fanelli leidis, et pakett on vähemalt algatuseks midagi. «Kuna Eestis on suur osa rahvastikust koondunud just Tallinna, siis on sellel abipaketil mõju kogu Eestile,» mainis ta.

Türgi saatkonna esindaja Akif Inam nimetas abipaketti väga vajalikuks ja paljulubavaks. Kõige olulisemaks pidas ta selles sisalduvat sotsiaalsete töökohtade loomist.

«Selge on see, et mida rohkem suudame säilitada olemasolevaid töökohti ja toetada uute tekkimist, seda väiksem on vajadus toimetulekutoetuste järele,» lausus Savisaar. «Me ei saa toimetada ainult tänases päevas, vaid peame vaatama ka tulevikku, et kui olukord majanduses on muutunud paremaks ja ettevõtted uuesti valmis oma tegevusi laiendama, oleks linn loonud selleks vastavad tingimused. Eelkõige pean ma silmas uue tööstuspargi rajamist, linna toetusi uute ettevõtete loomiseks, innovatsiooniks ja ettevõtete omavaheliseks koostööks ehk klastrite arenguks.»

Savisaare sõnul peab Tallinn oluliseks säilitada oma investeeringute mahte, et need ei langeks alla ühe miljardi krooni ning linn oleks niiviisi jätkuvalt atraktiivne ka välisinvestoritele. «Järgmisel aastal alustatakse ülisuurt ja vajalikku teedeehituse projekti, Ülemiste ristmiku ehitamist, mille kogumaksumus ületab miljardit krooni ning kus hinnanguliselt saab nii otseselt kui ka kaudselt tööd 500-700 inimest,» rääkis linnapea. «Juba 7. mail peaksime Ameerikas allkirjastama eellepingu linnahalli renoveerimiseks konverentsi-, vabaaja- ja meelelahutuskeskuseks, kus välisinvesteeringu maht ületab samuti oluliselt miljardit krooni ning kuhu luuakse suurel hulgal uusi töökohti.»

Abipaketi tutvustamise järel tekkinud arutelu käigus tundsid diplomaadid huvi selles välja pakutud abinõude, näiteks jäätmeveo ja tänavapuhastusega tegeleva linna äriühingu või asutuse asutamise plaani, suurima välisinvesteeringu linnahalli, töökohtade loomise jms vastu.

Küsimusele, kas ei oleks õigem muuta kõik linnaettevõtted, mis pakuvad avalikku teenust, kasumist mittetaotlevateks ühinguteks, vastas abilinnapea Jaanus Mutli, et suurem osa Tallinna linna omanduses olevatest ettevõtetest ei olegi loodud kasumi teenimiseks, vaid linlaste teenindamiseks.

Lõpuks esitas linnapea välisesindajatele palve, et nad vahendaksid oma riikide ja linnade kogemusi rasketel aegadel toimetulekuks, ja pani välisfirmade esindajatele südamele, et nad hoiaksid ja säilitaksid olemasolevaid töökohti.

Tallinna abipaketiga sarnaseid kogemusi vahetab linnavalitsus 7. mail toimuval rahvusvahelisel ümarlaual.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.