"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Komeedina tõusnud ametnikekoor (0)
04. mai 2009
Koori lõbusate liikmete arvates on üheks nende edu saladuseks nõudlik dirigent Veronika Portsmuth.

Uskumatu, aga tõsi – Eesti üheks paremaks kooriks on vähemalt «Laululahingu» saate põhjal alles äsja nö munast koorunud lauluseltskond, mis koosneb enamjaolt kuultuuriametnikest.

«Kolleegidega võib ju koos ka lihtsalt saunas käia, kuid panime tähele, et meie koosistumistel pidevalt lauldi,» räägib kultuuripealinna sihtasutuse juht Mikko Fritze koori sünniloost. «Siis käisime jutu käigus välja ka koori loomise mõtte. Kui ilmus saade, andis see põhjust mõte teoks teha.»

«Eks viisipidamine ole eestlasel veres,» nendib linna kultuuriväärtuste ameti juht Anu Kiviloo. «Tõsi, paljud meist on laulnud lastekooris või koguni rahvusmeeskooris, mina ise laulsin kaheksa aastat muusikakoolis. Siiski pole koos professionaalsed lauljad, vaid inimesed, kes on seotud kultuuripealinna sihtasutuse või tema tegemistega.»

Linnavolikogu aseesimees Tarmo Lausing leiab, et poliitikuamet aitab võidu saavutamisele kaasa. «Poliitika paneb asju aina paremini tegema,» selgitab ta. «Ka mu loomus on selline, et lähen alati võidu peale välja.»

«Lauluahingu» saates mõjus koor lõbusa ja energiast pulbitsevana, kaotamata seejuures head laulutaset. Omal ajal pikemalt Ladina-Ameerikas elanud sakslane Fritze ei pea rahulikesse eestlastesse sära süstimist siiski oma teeneks. «Kui see erksus oleks natukenegi minu teene, poleks muidugi paha,» mainib ta. «Ent mulle tundub, et eestlane ongi näiteks lauluväljakul koos rahvuskaaslastega lauldes rõõmus ja energiline. Kindel on see, et morn nägu poleks meid nii kaugele viinud.»

Koori dirigent on Veronika Portsmuth.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.