"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Nõmme turul leiavad koha ka kassipojad (0)
04. mai 2009
Uuenenud Nõmme turu ehitustööd on lõpusirgel.

Nõmme turul, kus saab käia ka väliterrassil kohvitamas, hakkab müügikoht pensionärile maksma vaid 15 krooni.

Nõmme turu ehitustööd on lõpusirgel ja 16. mail peaks uuenenud turg lahti tehtama. «Pilt on ikka hoopis teine, kui paar kuud tagasi,» tõdes linnapea Edgar Savisaar. «Siis käisid veel lammutustööd, nüüd aga võtab ilmet igati tänapäevane turg. Mulle meeldib samas, et see ei tule selline klanitud euroturg, vaid just Nõmmele iseloomulikult natuke arhailise ilmega.»

34 rentnikku saavad koha turu uutes soojustatud kioskites ja majades, kus müüakse muu hulgas kala ja liha. Veel 40 müüjale on mõeldud katusealused kahe pika leti ääres turu õuel. Üks lett on ette nähtud juur- ja köögiviljade, teine lillede ja maasikate müümiseks. Oma koha leiavad paljud endised rentnikud, kokku on turul müügikohti 80. Rõiva- ja kingakauplusi enam plaanis avada ei ole.

«Kas turul kassipoegi ka müüma hakatakse?» küsis linnapea turu direktorilt. «Vanasti müüdi turul ikka toredaid kassipoegi, tavaliselt väravas.»

«Müügikioskite vahele saavad inimesed vajadusel üles sättida väikesed lisaletid, mis meil olemas on, ja seal kas või kassipoegadega kaubelda,» vastas juhataja Vello Lokk

Üks müügikoht maksab 120 krooni päevas, oma kaubaga kaupleval pensionäril tuleb maksta 15 krooni.

Savisaare sõnul on tähtis, et Nõmme turg on munitsipaalturg. «Ehk annab see eeskuju ka teistele, näiteks Balti jaama või keskturule, millega ei saa alati rahul olla,» lausus linnapea. «Inimesed käivad siin mitmel põhjusel, osa ehk sellepärast, et siin käisid nende vanemad ja vanavanemad, teised ehk sellepärast, et siin müüdav kaup saab olema parem. Tähtis on aga, et inimesed saavad vabalt kaubelda ja tunda end mõnusalt.»

Linnapea kinnitusel pole turg talle sugugi võõras koht. «Väiksena käisin kodukoha turul mitte ainult ostmas, vaid ka metsast korjatud seeni müümas,» meenutas Savisaar. «Paljud inimesed elatusid turul kauplemisest.»

Praeguseks on juba uuendatud kõik turu kommunikatsioonid ja valgustus. Suvel avab turul uksed terrassiga kohvik. Turg avab väravad 16. mail, purskkaev turuplatsil hakkab tööle juba 1. mail.

Vana hoone remont lõpeb 30. septembril ja tulevikus saab seal aasta ringi kaubelda lillede ja puu- või juurviljaga. Enamik rentnikke on juba alustanud oma müügipindade sisetöödega, väliletid saavad valmis järgmisel nädalal.

Tallinna linna tänavuses eelarves on Nõmme turu uuendamiseks ette nähtud 20 miljonit krooni.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.