“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Riik ei toeta töötute pikemat töövõimalust (0)
04. mai 2009

Tallinna linn esitas seoses linna abipaketi rakendamisega valitsusele ettepaneku muuta tööturuteenuste ja -toetuste seadust nii, et saaks suurendada töötute töölerakendamise võimalust 50 tunnilt 80 tunnini kuus.
Seoses üha suureneva töötuse kasvuga plaanib linn senisest enam pakkuda töötutele ajutist rakendust linna heakorra- ja hädaabitöödel. Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on väga kahju, et sotsiaalministeerium linna ettepanekut ei toeta. Sotsiaalministeeriumi asekantsleri Egle Kääratsi allkirja kandvas kirjas on öeldud: «Avaliku töö teenuse maksimaalse kestusaja pikendamine 80 tunnini ühes kuus piirab oluliselt töötu sobiva töökoha leidmiseks kasutatavat aega».
«Praeguses tööpuuduse olukorras on see küll kurioosne vabandus,» ütles Mutli. «Töötute rakendamine annab neile hea võimaluse saada kas või ajutiselt tööd, ja kui pikendada tööaega, oleks võimalik teenida kuni 810 krooni kuus.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.