"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Eha Võrk: riik jätab korteriühistud hätta (0)
11. mai 2009

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul suhtub keskvalitsus eluasemekulude katmisega raskustesse sattunud inimestesse ükskõikselt ning ei pea neile abikäe ulatamist põhjendatuks.

«Tegime peaministrile ettepaneku luua liikmete maksejõuetuse tõttu raskustesse sattunud korteriühistute toetamiseks stabilisatsioonifond, ent kahjuks vastas peaministri nõunik Kalev Kukk selle peale, et see pole hea ettepanek,» ütles Võrk. «Selline hinnang on pehmelt öeldes kummaline. Mis kasu on kommunaalmaksete tasumisega jänni jäänud inimestel peaministri nõuniku väitest, et «Tallinna näol on tegemist rikkaima omavalitsusega, kes saab enim kasu riigi poolt loodud arvukatest kõrgepalgalistest töökohtadest»… Mida peaks selle ütlemisega peale hakkama korteriühistu esimees, kui ühistu liikmete maksejõuetuse tõttu makseraskustesse satub?»

Seoses üldise majanduslanguse, kasvava tööpuuduse ning soojusenergia olulise hinnatõusuga on paljudel korteriomanikel tekkinud raskused eluasemekulude tasumisega. Seetõttu pöördus Tallinna linn vabariigi valitsuse poole ettepanekuga luua stabilisatsioonifond, mis annaks hätta sattunud korteriühistutele sihtlaenu.

Võrgu sõnul näitab teema äärmist tõsidust ning ettepaneku põhjendatust asjaolu, et Tallinna korteriühistute liidu kaudu on ligi sada korteriühistut stabilisatsioonifondi vajalikkust ka omalt poolt kinnitanud. «Sada ühistut ei ole üksikprobleem, tegemist on ühise murega suure hulga inimeste elukvaliteedi pärast,» rõhutas Võrk. «Soojuse hind on juunist 2007 kuni oktoobrini 2008 tõusnud 2,55 korda, see on eluasemekulude katmisega toimetuleku paljude jaoks äärmiselt raskeks muutnud.»

Kui paljud korteriühistu liikmed ei tule toime eluasemekulude tasumisega, võivad korteriühistud muutuda maksejõuetuks. Stabilisatsioonifondi loomine aitaks ära hoida korteriühistute pankrotte.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.