"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hipodroomi asemele kerkib elamu- ja ärikvartal (0)
11. mai 2009

Hipodroomist vabaks jäävale alale kerkivad Lottemaa, lasteaed, turg, linnaväljak, tankla ja elamud, kvartali kõrvale jääb Merimetsa parkmets.

Praegu asuvad maa-alal seitse hobusetalli, kaalumaja, sepikoda ja totalisaatoripaviljon koos tribüüniga. Ala hoonestamiseks korraldatakse arhitektuurikonkursid, mille tingimused peavad olema vastavuses detailplaneeringuga. Kavandada saab kuni kaheksakorruselisi hooneid, Paldiski maantee äärde ka ühe 13-korruselise. Merimetsa poole on kavandatud madalam ja Paldiski maantee poole kõrgem hoonestus. Parkida saab maa-alustes parklates.
Detailplaneeringu koostamise eesmärk on leida hipodroomi väljakolimisel vabaks jäävale maa-alale uus kasutus. Parima ruumilise planeerimislahenduse saamiseks korraldati ideekonkurss, mille põhjal koostas K-Projekt AS detailplaneeringu eskiislahenduse.
Pärast detailplaneeringu koostamise algatamist korraldab Põhja-Tallinna valitsus detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks arutelu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.