"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Linnahall sünnib ümber konverentsikeskuseks (0)
11. mai 2009

Abilinnapea Taavi Aas ja firma Tallinn Entertainment LLC sõlmisid USA-s lepingu, mille järgi saab Tallinna linnahallist tänapäevane kultuuri- ja konverentsikeskus.

«Linnahalli renoveerimisest on räägitud juba kümmekond aastat, kuid tegudeni polnud seni jõutud,» nentis Aas. «Nüüd aga oleme sõlminud lepingu investoriga, kellel on linnahalli ja seda ümbritseva ala meelelahutus- ja konverentsikeskuseks kujundamiseks visioon, samuti usku ning piisavalt rahalist ja kogemuslikku võimekust.»

Lepinguga nähakse ette üheaastane ettevalmistusperiood, s.t esmalt teostatakse tehnilised ja majanduslikud analüüsid ning pärast seda on ette nähtud ehitustööde algus. «Leping toob praegusel kriisiajal Tallinnasse miljardikroonise investeeringu, mille realiseerimisel saavad linnas tööd tuhanded inimesed,» sõnas Aas.

Hall renoveeritakse kehtestatud eritingimusi silmas pidades ja tagatakse kõige säilitamisväärse säilimine. Kui varasemad linnahallist huvitatud on jätnud tehingu katki eelkõige just eritingimuste pärast, siis seekord on tegemist tõsiseltvõetava investoriga.

«Peame oluliseks, et investorile oleks üheselt mõistatav Tallinna linnajuhtide nägemus rahvale omaseks saanud linnahallist,» mainis Aas. «Olen kindel, et tegemist on parima investoriga linnahalli ja selle ümbruse kiireks korda saamiseks.»

Firma osanikfirma RSL Capital kuulub Ronald S. Lauderile, kes on üks maailma suurimaid kunstikollektsionääre ja filantroope. «Tallinna rahvas võidab selle lepinguga palju,» sõnas Aas. «Linnahall on piirkonna arhitektuurne dominant ning ilma seda korda tegemata ei maksa loota ka kogu piirkonna aktiivseks ja esteetiliselt nauditavaks linnaruumiks kujunemist.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.