"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Linnatöölised hakkavad aitama ka noori emasid ja puuetega inimesi (0)
11. mai 2009
Sotsiaalsetel töökohtadel pakutakse küll lihtsamaid töid, kuid raske aja aitab üle elada seegi.

Juba juunist saavad linna ühissõidukid tänu sotsiaalsetele töökohtadele puhtamaks, sügisest hakatakse bussides-trammides aitama ka noori emasid ja ratastooliinimesi.

Alates 1. juunist võtab Tallinna trammi- ja trollibussikoondis tööle 34 trammide ja trollide koristajat lõpp-peatustes, samuti kuus inimest, kes hakkavad puhastama trammiteid. «1. septembrist võtame kuni aasta lõpuni tööle ka 360 reisisaatjat,» ütles koondise personalijuht Tiiu Sirts. Reisisaatja peab oskama riigikeelt vähemalt suhtlustasandil.

Tallinna autobussikoondis pakub tööd bussisalongide ja lõpp-peatuste koristajatele ning reisisaatjatele. Juunist saab tööle asuda 60 bussikoristajat, septembrist 540 reisisaatjat, kelle ülesanne on ametijuhendi järgi sõitjate meeldiva teenindamise ja turvalisuse tagamine. Reisisaatjad müüvad talonge, jagavad infot liinide kulgemisest, aitavad vajadusel noori emasid ja puuetega inimesi, samuti abistavad bussijuhti.

Linna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul sõlmitakse needki lepingud aasta lõpuni.

Tule kuula maad

Töötuks jäänud inimestele tutvustatakse sotsiaalsete töökohtade pakutavaid võimalusi 19. mail kell 14 trammidepoos (Pärnu mnt 89) ja 22. mail kell 14 autobussikoondises (Kadaka tee 62a). «Seal räägitakse täpsemalt, millised saavad olema loodavad töökohad, samuti on inimestel võimalik vastavaid ankeete täita,» lausus abilinnapea Jaanus Mutli.

Sotsiaalse töökohal töötaja saab miinimumpalka ehk 4350 krooni kuus. Selle pealt tasutakse sotsiaal- ja töötuskindlustusmaks. Sotsiaalsetele töökohtadele võetavad inimesed peavad olema olnud rahvastikuregistri järgi Tallinna elanikud ning vahetult enne tööle vormistamist töötuna arvel tööturuametis.

Puhastusest sotsiaalteenusteni

Kui tööpuudus on ka järgmisel aastal üle viie protsendi, jätkub Tallinna abipaketi raames sotsiaalsete töökohtade loomine. «Siis peaks juurde tulema umbes 2000 sotsiaalset töökohta,» sõnas Mutli. Neile lisandub 2500 töökohta, mis luuakse linna eri investeeringute kaudu. «Need valdkonnad, kus me täiendavaid sotsiaalseid töökohti loome, on teede-tänavate puhastamine, ülekäiguradade reguleerimine, tänavamööbli puhastamine, samuti sotsiaalhoolekanne,» selgitas abilinnapea.

Lisaks toetab linn ettevõtteid sotsiaalsete töökohtade loomisel. «Ettevõtja, kes soovib toetust saada, peab looma vähemalt viis sellist töökohta,» mainis Mutli.

Linn on sel aastal valmis toetama umbes 400 sellise töökoha loomist, nende lepingute kestvuseks on 6-12 kuud. Toetuse saamiseks peab Eesti äriregistris registreeritud äriühing olema tegutsenud vähemalt kaks aastat ja tal ei tohi olla maksuvõlgu, välja arvatud juhul, kui need on ajatatud. Toetuse piirmäär ühe töötaja kohta kuus on 4350 krooni, millele lisandub sotsiaalmaks ja töötuskindlustusmaks. Toetust saab taotleda jooksvalt.

Tallinna abipaketi raames peaks vajadusel loodama kokku 5000 töökohta, et vähendada kõrgustesse kerkinud tööpuudust.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.