"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Musikaalne ja viirukilõhnaline bussisõit (0)
18. mai 2009
Anatoli Brezgun ütleb, et inimeste teenindamine meeldib talle. Kui bussis on vähe sõitjaid, polegi hing nagu päris rahul, lisab ta.

Bussijuht Anatoli Brezgun peseb sõidu vaheajal bussistmeid, paneb vanamemmed rokkima ning põletab vajadusel koguni viirukit.

Tallinna bussijuhi Anatoli Brezguni sõiduk läigib alati puhtusest. Ringside vahele jääva paarikümne minuti jooksul puhastab ta salongi alati üle. «See pole ju suur töö,» leiab Brezgun ja lisab, et üks sõitja on tulnud teda spetsiaalselt bussi puhtuse eest kiitma. «See võttis peaaegu pisara silma – muidu teed ju küll, aga keegi ei märka.»

Et bussis oleks hea õhk, on mehel sahtlis isegi pakk viirukit. Mitte et tal oleks midagi selle vastu, et ka asotsiaalid bussis sõidavad, aga… see lõhn. «Bussi tuleb korras hoida,» nendib Brezgun. «Buss on ju see, mis mind toidab.»

Bussi puhastamine aitab vältida ka selja kangeksjäämist pika sõidu jooksul, räägib Brezgun, kellel on oma puhastusvahendid ja ämber kaasas. «Põhiline, et inimestel oleks bussis mugav,» sõnab juht, «nad ju maksavad sõidu eest.»

Brezgun kostitab sõitjaid ka hea muusikaga, selleks on tal kaasas lausa virnade viisi plaate. Muusikat valib mees mitte ainult oma maitse järgi, vaid püüab alati arvestada, mis võiks teistelegi meeldida. «Minu kogemuste ja tagasiside järgi on kõige musikaalsemad inimesed liinidel 23, 18 ja 36,» mainib bussijuht. «Vanematele inimestele ma Led Zeppelini ei lase.»

Kunagi hilisel õhtutunnil, kui bussis oli vaid üks inimene, lülitas Brezgun enda meelest enamuse kõlareid välja ja kuulas oma lõbuks vanu rokkareid. Siis sai ta aru, et kõlarid on siiski sees, ning läks bussis olnud vanema naise juurde vabandama – too aga ütles, et võiks hoopis valjemaks keerata. «Pärast tal silmad särasid, ju see muusika siis sobis millegi poolest,» meenutab bussijuht nö koos rokkimist.

Sõitjatele kõige paremini sobivaks muusikaks peab Brezgun Julio Iglesiast, seda just tema maheduse ja rahulikkuse pärast. «On oluline, et bussijuht oleks rahulik isegi juhul, kui see nõuab pingutust,» räägib Brezgun. «Kui juht on rahulik, kandub see ka sõitjatele üle. Vahel aga saavad bussijuhid asjata pahandada. Teed küll kõik selleks, et inimestel oleks hea, aga siis pead järsult pidurdama – ja kohe öeldakse, et ei oska sõita. Samas on 90% bussijuhtidest väga head juhid. Tallinna liikluse olukord aga meenutab lausa sõda. Hoolimatud autojuhid ei mõtle, et bussis on siiski 40 inimest…»

Bussijuhid, kes aitavad hädas

• «Sõitsime bussis numbriga 60–3545, kui valgusfoori ees Vana-Narva mnt oli väike ummik, sest üks sõiduauto oli katki läinud. Teiste autode juhid ei aidanud, aga bussijuht läks välja ja aitas. Ja jõudis ka õigel ajal järgmisse peatusse. Täname teda.»

• «Tere, tahaks kiita ja tänada üht teie bussijuhti. Sõidan tihedalt bussiga nr 16 ja väga tihti juhtun sõitma ühe naisterahvaga, bussi reg nr on 385 TAK. Selle juhi sõidustiil on väga rahulik, arvestuslik ja temaga sõites ei teki nn kartulitunnet. Samuti olen näinud, kuidas ta aitab ratastoolis inimesi bussi ja hoolitseb ka selle eest, et nad saaksid õiges peatuses väljuda. Niisamuti ei pea ta paljuks ära oodata bussi peale jooksvaid inimesi.»

• «Soovin ametlikult tänada bussijuhti, kes hommikuti sõidab liinil 23, tema bussinumber on 1451. Bussijuht teeb meele rõõmsaks sellega, et soovib igas peatuses bussist lahkujatele head päeva, ja alati rõõmsal toonil. Taoline sõbralik lähenemine on vähemalt minul praeguses raskes olukorras juba paaril päeval meeleolu väga positiivseks muutunud.»

Selle aasta hea teeninduse kuul sai Tallinna autobussikoondis heateenindus.ee-lt tunnistuse, mis antakse asutusele, kes on klientidelt enim kiitust pälvinud. Samasugused tunnistused on bussiettevõttel ette näidata 2005. ja 2006. aastast.

Bussikoondise esindaja Sirje Rohti sõnul on klientide kiitused viimasel ajal sagenenud. Neid saadetakse põhiliselt e-kirja teel. Kaebusi on vaid mõned.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.