"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Nõuanne: korralik kuut mõjub hästi nii koera kehale kui ka vaimule (0)
18. mai 2009

Koera põhikoht on õues, tal peab seal olema oma privaatne koht, kus teda toidetakse ning ta saab olla segamatult. Kuut on koerale ka päikese- ja tuulevarjuks. Spetsialisti sõnul on korralik koera-kuut hea nii looma kehale kui ka psüühikale.

Põhiline viga, mida koeraomanikud teevad, on see, et kuut muretsetakse liiga väike ja koer tunneb end kitsukeses ruumis ebamugavalt. Hea koeramaja on alati kahetoaline – nö eestuba on ilma esiseinata, et koer saaks piisavalt õhku, ja nii suur, et loom võib seal väljasirutatult täies pikkuses vabalt lamada ja seista. Tagatuba on täpselt nii väike, et koer saab seal kerra tõmmates vabalt lebada ja püsti tõusta. Tagatuba on soojustatud 2,5-5,0 cm penoplastikihiga. Tagumine tuba on selleks, et koer saaks minna varjule külma ja niiskuse eest. 

Et koeral oleks piisavalt privaatsust, ei tehta kuudi tagatoale akent. Tagatoa ukseava on koera turjakõrgusest 10-15 cm madalam, et kuudi tagumisse ruumi minnes tekiks nagu urgu sisenemise efekt. Tagatoa puhastamiseks on esi- või küljesein luugina eemaldatav.

Koeramajal on tahapoole kaldu lamekatus, sest koertele meeldib kõrgelt oma valdusi jälgida. Kuudi põrandapinna alla paigutatakse 10 cm paksune penoplastikiht kaitseks maa niiskuse eest. Koeramaja paigutatakse tagaseinaga või küljega vastu elumaja, siis  kuuleb koer oma pereliikmete samme ja hääli paremini ning tunneb, et tema meeskond on tema selja taga. Kui kuut pannakse pere majast kaugele, siis võib see koera lausa solvata.

Allikas: koerajuht Lembit Rosina

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.