"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Rannad ootavad päikesepüüdjaid (0)
18. mai 2009
Veega pritsimisele lisaks ootab elanikke sel aastal supelrandades veel palju põnevamaid atraktsioone.

Randades on sel suvel rohkem jäätisemüüjaid ja batuudipakkujaid, samuti ootavad linlasi mitmed grillimis- ja piknikupaigad.

15. maist on rannahooaeg ametlikult avatud. Teiste hulgas on suveks hoolega valmistunud Pirita rand, kus liiv on sõelutud, pingid ja prügikastid paigas ning laste mänguelemendid korda tehtud ja värvitud. Riietuskabiinid saavad korda mai lõpuks, ka paigutatakse promenaadi äärde uued pingid ja huvilisi hakkab sõidutama kaatri järel veetav suur kummibanaan. Möödunud nädalal koristasid õpilased ranna parkmetsa.

Pirita linnamajanduse osakonna juhataja Merike Kalami sõnul on linnaosal lisaks rannamõnudele plaanis pakkuda peagi ka grillimisplatse. «Juba praegu on ilusate ilmadega kõik Pirita jõe äärsed nurgatagused liha sussutajaid täis,» ütles Kalam, «kahjuks jätavad inimesed sinna maha palju sodi. Tegemist on riigimaaga ja linnal pole vahendeid seda pidavalt korras hoida. Seetõttu ongi mõistlik teha mõned ametlikud grillimispaigad.»

Mitu grillimisplatsi

Pirita linnaosa vanema Tiit Teriku kinnitusel on pakkumised grillimisplatside rajamiseks juba tehtud. «Paari ligitõmbavamasse kohta jõe ääres tulevad pinkide ja prügikastidega vabaõhu söögiplatsid,» selgitas Terik. «Lükati silla ja botaanikaaia vahele rajatakse aga piknikuplats. Praegu kooskõlastame looduskaitsega grillimisplatsi asukohta.»

Põhja-Tallinnas pääsevad sel aastal jalgratturid ja rulluisutajad Pikakari randa mööda uut kergliiklusteed. «Pikakari rand on eriline selle poolest, et seal läheb kohe sügavaks,» ütles linnaosavanem Enno Tamm. Pikakaris ootavad suplejat ka grillimisplatsid.

Stroomi randa seatakse sel suvel üles batuudid. Rentida saab rannatoole ja hõljukit, samuti ootavad suvitajaid hoiukapid ja kogupere mänguväljakud. Stendid ja viidad on korda seatud, praegu käib riietumiskabiinide väljavahetamine. Ka Stroomi rannapargis võib vabalt piknikku pidada.

Haabersti linnaosa haldusosakonna juhataja Tõnu Kivimakeri kinnitusel käivad Harku ja Kakumäe rannas koristustööd ja jõudumööda remonditakse rannainventari. «Seame mööbli üles viimasel minutil, sest kahjuks kiputakse seda lõhkuma,» nentis Kivimaker. «Eelmisel nädalal panime tööle Harku ranna duši.»

Pidutse bastionil

Tänavu tuleb randadesse varasemast palju rohkem teenuseid ja kaubandust – nii jäätise ja karastusjookide müüjaid kui ka rannatoolide ja batuutide pakkujaid.

Kesklinna linnaosa vanema asetäitja Kaia Sarneti sõnul võib ka hiljuti korrastatud Skoone bastionil aega veeta. «Oleme rõõmsad, kui inimesed bastionil näiteks piknikku peavad,» lausus Sarnet. «Alkoholi tarbimine ja tule tegemine on aga keelatud ning loomulikult tuleb enda järelt koristada.»

Kesklinna arendusnõuniku Erkki Paabuti kinnitusel on Aegna saar suvitajate vastuvõtuks valmis. «Prügikastid on juba paigas ja koristustalgud möödas,» rääkis ta. «Lõkkeplatsid saavad sel aastal endale grillirestid, et puhkajad ei peaks neid ise kividest kombineerima.»

Enne kui vesi suplussoojaks muutub, tahetakse paigaldada ka nüüdisaegsed riietuskabiinid. «Aga praegu on meie kõige olulisem tegevus saarele laevaootamise paviljoni püstitamine,» mainis Paabut.

Rannavalvurid töötavad kella 9-20

15. maist kuni 15. septembrini valvavad randades vetelpäästjad.

Rannapäästeteenust osutatakse tööpäeviti kella 9-20 ja puhkepäevadel kella 9-21.

Rannavalve kohustus on märgistada suplusakvatoorium signaalvärvi märgupoidega ja jälgida, et suplejad ei ujuks neist kaugemale.

Rannavalve vaatlustorni seinalt saab teavet vee- ja õhusooja, tuule kiiruse ning ultraviolettkiirguse taseme kohta.

Teenust osutavad kõigis randades turvafirma AS G4S vetelpäästjad.

Tallinnas on viis ametlikku supelranda: Harku järve ja Kakumäe mereranna supluskoht Haabersti linnaosas, Pirita supluskoht Pirita linnaosas,
Stroomi ja Pikakari supluskoht Põhja-Tallinna linnaosas.

Supluskoha ettevalmistamist ja selle igapäevast koristamist korraldavad linnaosavalitsused. Igasse supluskohta paigaldatakse ka üks kümnekohaline jalgrattahoidik
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.