"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tule küsi teavet sotsiaalsetest töökohtadest! (0)
18. mai 2009
Sotsiaalsetel töökohtadel töötajad hoolitsevad muu hulgas linna heakorra eest.

Töötuks jäänud inimestele tutvustatakse sotsiaalsete töökohtade pakutavaid võimalusi 19. mail kell 14 trammidepoos (Pärnu mnt 89) ja 22. mail kell 14 autobussikoondises (Kadaka tee 62a).

«Seal räägitakse täpsemalt, millised saavad olema loodavad töökohad, samuti on inimestel võimalik asjakohaseid ankeete täita,» lausus abilinnapea Jaanus Mutli.

Sotsiaalsel töökohal töötaja saab miinimumpalka ehk 4350 krooni kuus. Sotsiaalsetele töökohtadele võetavad inimesed peavad olema olnud rahvastikuregistri järgi Tallinna elanikud ning vahetult enne tööle vormistamist töötuna arvel tööturuametis.

Tallinna linna kriisiaja leevendamise abipakett näeb ette enam kui 5000 töökoha loomist, et aidata töötuks jäänud ja abi vajavaid inimesi pealinnas. Otseselt või kaudselt peaks Tallinnas paketi rakendamisel tekkima töökohti ehitajatele, trollipuhastajatele, heakorratöötajatele, vajadusel ka näiteks arhitektidele ja turismiteenindajatele.

«Juba tänavu on kavas luua linnale kuuluvates ettevõtetes tuhat uut töökohta,» ütles linnapea Edgar Savisaar. Kui maailmas pole sotsiaalsed töökohad mingi uus nähtus, siis Eestis käivitab need esimesena Tallinn.»

Esimesed töötud saavad töökohad juunis.

Alates 1. juunist võtab trammi- ja trollibussikoondis tööle 34 trammide ja trollide koristajat lõpp-peatustes, samuti kuus inimest, kes hakkavad puhastama trammiteid. «1. septembrist võtame kuni aasta lõpuni tööle ka 360 reisisaatjat,» ütles koondise personalijuht Tiiu Sirts.

Autobussikoondises saab juunist tööle asuda 60 bussikoristajat ja septembrist 540 reisisaatjat, kelle ülesanne on sõitjate meeldiva teenindamise ja turvalisuse tagamine. Reisisaatjad müüvad talonge, jagavad infot liinide kulgemisest, aitavad vajadusel noori emasid ja puuetega inimesi, samuti abistavad bussijuhti.

Linn on sel aastal valmis toetama umbes 400 töökoha loomist, nende lepingute kestvuseks on 6-12 kuud.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.