7. juunil kella 9-20 saab valida esindajaid Euroopa Parlamenti. Eestist valitakse sinna kuus liiget viieaastaseks ametiajaks, kokku on europarlamendis 736 liiget.
Hääletada on võimalik vaid oma elukohajärgses valimisringkonnas, teatud juhtudel ka kodus. Inimesed, kelle elukoha andmed Tallinnas on kantud rahvastikuregistrisse linnaosa täpsusega, saavad hääletada linnavalitsuse määratud valimisjaoskondades. Eelhääletamine toimub 1.-3. juunini kella 12-20 kõigis 133 valimisjaoskonnas Tallinnas, nii elukohajärgses kui kõikides teistes valimisjaoskondades. E-hääletamine algab 28. mail kell 9 ja kestab ööpäev läbi 3. juunil kella 20-ni.
Vaja isikuttõendavat dokumenti
Hääletussedeli saamiseks jaoskonnakomisjonilt peab valija esitama isikuttõendava dokumendi. Sobivad näiteks isikutunnistus ehk ID-kaart, Eesti kodaniku pass, aga ka diplomaatiline pass, meremehe teenistusraamat, meresõidutunnistus.
Hääletussedeli täidab valija hääletuskabiinis üksi ja iseseisvalt. Kui see ei ole füüsilise puude tõttu võimalik, võib inimest tema palvel ja juuresolekul aidata teine valija, kes aga ei tohi olla Euroopa Parlamendi liikme kandidaat. Hääletamissedelile kirjutab valija selleks ettenähtud kohta ühe erakonna või üksikkandidaadi registreerimisnumbri, kelle poolt ta hääletab;
Saab ka kodus hääletada
Kui täitmisel läheb midagi valesti, saab jaoskonnakomisjonis sedeli välja vahetada. Valija tagastatud kasutamata hääletamissedelile tehakse valija juuresolekul märge «tagastatud» ja sedelit enam ei arvestata.
Pärast hääletussedeli täitmist murrab hääletaja selle kokku ja viib jaoskonnakomisjoni liikmele, kes paneb sedelile pitsati. Sedel tuleb lasta valimiskasti ise, kui see aga ei ole füüsilise puude tõttu võimalik, võib aidata teine valija.
Kui valija mõne mõjuva põhjuse tõttu ei saa hääletada hääletamisruumis, võib ta taotleda hääletamist oma kodus. Kodus hääletamine toimub ainult valimispäeval, s.o 7. juunil. Selleks on vaja esitada hiljemalt 7. juunil kella 16-ks kirjalik taotlus elukohajärgsele Tallinna linnaosavalitsusele või jaoskonnakomisjonile.
Kandidaatide koondnimekiri
Vene Erakond Eestis nr 101
Põllumeeste Kogu nr 102
Eestimaa Rahvaliit nr 103
Eesti Keskerakond nr 104
Erakond Isamaa ja Res Publica Liit nr 105
Eesti Reformierakond nr 106
Eestimaa Ühendatud Vasakpartei nr 107
Erakond Eesti Kristlikud Demokraadid nr 108
Sotsiaaldemokraatlik Erakond nr 109
Libertas Eesti Erakond nr 110
Erakond Eestimaa Rohelised nr 111
Üksikkandidaadid
Juri žuravljov nr 112
Märt Õigus nr 113
Martin Helme nr 114
Indrek Tarand nr 115
Taira Aasa nr 116
Dimitri Klenski nr 117