"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
200 korras mänguväljakut väiksele ja suurele (0)
01. juuni 2009
Stroomi ranna pargi uus mänguväljak on ohutu ja asupaika arvestades mereteemaline.

Tallinna keskkonnaamet uuendab ja muudab lastele võimalikult turvaliseks tänavu 29 lastemänguväljakut.

Seni on jõutud korda teha viis mänguväljakut Mustamäel, ülejäänud valmivad suve jooksul. Täna sai Koorti haljasalal valmis päris uus pereväljak, juuli lõpus jõuab järg Kivila tänava haljasala mänguväljakuni.

Keskkonnaameti peaspetsialist Helmut Koidla üles, et kohad, kuhu uusi mänguväljakuid rajada, valivad nad välja koos linnaosavalitsustega. «Üldjuhul on neis kohtades olemas vanad, täielikult amortiseerunud mänguväljakud,» lisas Koidla. «Uuendustööde käigus eemaldame kõik vanad mänguelemendid, teeme pinnatööd ja paigaldame uued, sertifitseeritud mänguelemendid koos turvaaladega.»

Mure lõhkujatega

Koidla jutu järgi on olukord mänguväljakute osas linnaositi erinev. «Päris uutele mänguväljakutele kohta valides tekitab probleeme vähene vaba maa olemasolu, seda eriti kesklinnas,» rääkis ta. «Mustamäe, näiteks Männi pargi mänguväljak, langeb jälle pideva vandaalitsemise ohvriks. Oleme võtnud suuna teha eelisjärjekorras korda Lasnamäe mänguväljakud, mille asemel vaatab pahatihti vastu tühi liivane plats. Nõmmele oleks vaja ehk uut kogupereväljakut, samas on sealsed mänguväljakud kõige paremini korras, nagu ka Haaberstis.»

Koidla sõnul tekitavad tõsiseid probleeme vandaalid, kelle tegevuse jälgi tuleb pidevalt kõrvaldada. «Ja paljud inimesed kipuvad mänguväljakutel oma koeri jalutama, aga see mure laheneb pärast koertele jalutusväljakute rajamist,» lisas ta. «Tänavugi on linnal kavas ehitada üks uus koerte jalutusväljak aadressil Karjamaa 10.»

Koidla nentis, et mänguväljakute ohutus on siiski oluliselt paranenud. «Paigaldame ainult selliseid turnimis- ja mänguelemente, millel on vastav sertifikaat,» sõnas ta. «Mänguväljaku maapind on aga liiva või kummimattidega kaetud turvaala. Tiptiptap OÜ käib kaks korda kuus üle kõik uuendatud mänguväljakud, parandab vajadusel katkised osad või vahetab elemendid välja. Linnaosavalitsused aga koristavad iga päev prügi ja korjavad klaasikilde.»

Praegu on koostamisel arengukava ja kaart, kus on kirjas, kuhu oleks vaja mänguväljakuid rajada. Linn teeb mänguplatsid korda viie aasta jooksul vastavalt majanduslikele võimalustele.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on korras mänguväljakud üks linna eesmärke. «Olen ka ise lapsevanem ja tean, kui tähtis on lastel väljas liikuda. Kogupereväljakud koos välitrenazööridega hoolitsevad aga igas vanuses elanike tervise eest,» lisas ta.

Uued mänguväljakud kuude linnaossa

Tänavu saab Lasnamäel korda kaheksa, Haaberstis viis, Kristiines neli, Põhja-Tallinnas neli, Kesklinnas kolm ja Mustamäel viis mänguväljakut.

Praegu on Tallinnas 200 korda tehtud ja hoolduse all olevat mänguväljakut.

Mänguväljakuid uuendades lähtutatakse sellest, et väikelastele mõeldud väljak olgu kodunt 300 meetri, 6-12-aastaste väljak 600 m ja pereväljak 1 km raadiuses.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.