"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Reformierakonna lendleht vassib korteriomanikele (0)
01. juuni 2009

«Reformierakonna levitatav infoleht «Keskmine võimalik sääst küttekuludelt 5000 krooni» sisaldab ebakorrektselt esitatud ning reaalsusele mittevastavat ehk eksitavat informatsiooni,» ütleb Tallinna Kütte turundusosakonna juhataja Olga Petrova. «Soojuse hindade kajastus ei vasta reaalsusele.»

Paljud korteriomanikud on leidnud oma postkastist Reformierakonna kampaanialipiku, mille peal suurelt 5000 krooni, mis olevat keskmine võimalik sääst küttekuludelt. Lipiku pöördel on tekst: «Vaadake, kui suur on olnud soojusenergia hinnatõus Keskerakonna juhitud Tallinna keskmises korteris. Võrrelge seda Tartuga, kus linna on juhtinud Reformierakond.» Selle all on megavatt-tunni hinnad alates 2005. aastast Tallinnas.

Tartust ei räägi

Kui palju on nendel aegadel maksnud soojus Tartus, seda infoleht ei ütle, küll aga võib aru saada, et ühe keskmise korteri soojahinna vahe ligineb 500 kroonile kuus. 2009. a 1 MWh hinna juurde (1207,82 ) on märgitud, et tegu on kõige kallima soojusenergia hinnaga talvekuu näitel.

«Sellist soojuse hinda ei ole AS Tallinna Kütte klientidele 2009. aastal olnud,» väidab Petrova. «See hind kehtis oktoobrist kuni detsembrini 2008 ning oli tingitud gaasi hinna rekordilisest hüppest maailmaturul. 2009. aasta keskmine soojuse hind on 969,05 kr/MWh. Tänu gaasi hinna kukkumisele on soojuse hinda sel aastal alandatud neli korda, soojuse hind on Tallinna Kütte klientidele langenud 2009. aastal 29,47%.»

Moonutatud pilt

Petrova sõnul ei kajasta võrdlustabelis esitatud hinnad tegelikkust, pilti on üritatud moonutada. «Näiteks 2007. aasta hinnaks on märgitud 699,51 kr/MWh, aga tegelikult on see aasta kõrgeim ning kehtis ainult ühe kuu jooksul. 2007. aastal oli keskmine soojuse hind 599,73 kr/MWh, sel aastal muutus see kolm korda,» mainib Petrova ja soovitab igaühel, kel huvi, otsida ettevõtte veebilehelt www.soojus.ee informatsiooni soojuse hinna dünaamikast.

Tallinna Kütte soojuse hind muutub vastavalt konkurentsiameti kinnitatud valemile, kus peamisteks komponentideks on sisseostetava soojuse ja maagaasi hind. Konkurentsiamet on sõltumatu riiklik asutus. «Seega ei saa soojuse hinna kujundamisel ega kooskõlastamisel Tallinnas olla mingit seost Keskerakonna ega ka teiste poliitiliste võimudega, kogu valdkond allub Eesti seadusandlusele,» kinnitab Petrova.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.