"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ülemiste liiklussõlm uueneb välisraha toel (0)
07. september 2009

Tallinna linn võtab juhtpartnerina osa Euroopa Liidu struktuurivahendite meetme «Transpordi infrastruktuuri arendamine» välisprojektist, mille käigus ehitatakse Ülemiste liiklussõlm mitmetasandiliseks ning rekonstrueeritakse ühendus Tallinna–Narva maanteega.
See suurendab tunduvalt nii jalakäijate kui autojuhtide turvalisust ning kaduma peaks üks linnaliikluse «pudelikael», sest väheneb transiitliiklus läbi Tallinna kesklinna, märkis abilinnapea Deniss Boroditš.
Projekti kogumaksumus on miljard krooni, millest välistoetus moodustab 750 miljonit krooni. Projekti omafinantseering 250 miljonit krooni jaguneb 2010.-2013. aasta vahel ning sellele lisandub projektiga seotud lisafinantseering summas ligikaudu 267 miljonit krooni (jaguneb samale perioodile).
Projekti rahastatakse linnaeelarves Tallinna kommunaalametile teede kapitaalremondiks  ja  rekonstrueerimiseks ettenähtud vahendite arvelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.