"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Meediajuhtide libe tee ja Villu Reiljan (0)
01. veebruar 2010

Üldiselt ma ei näe, et Eesti meedias midagi eriti parandama peaks. Paljuski on asi selles, et meil on nii väike kogukond ja nii kiputaksegi pisiasjade kallal irisema.
Arvan, et Eesti ajakirjanduse hetkeseis on väga hea. Seda kinnitab ka Moskvas kingituseks sülearvuti saanud ajakirjanike juhtumi väljatulek. (Mullu detsembris Moskvas RIA Novosti korraldatud meediafoorumil võtsid neli Eesti meediakanalite juhtivtöötajat – Kanal 2 peadirektor Urmas Oru, Kuku raadio peatoimetaja Janek Luts, Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald – kingitusena vastu sülearvutid – toim.)
See näitab, et ei president ega ajakirjanik ei tohi libedat teed käia. Riigikogu liikme jaoks oleks taoline juhtum ilmselt tähendanud volituste lõpetamist. Olen presidendiga nõus, et antud juhtumi puhul on tegu selge korruptsiooniga.
Ajaloo seisukohast pole mingit tähtsust, et see lugu alles kuu aega hiljem välja tuli. Ka Villu Reiljani tembud ei tulnud kohe päevavalgele. Mõnikord tuleb mingi asja väljakäimiseks lihtsalt oodata õiget aega. Igatahes see näitas, et ajakirjandus täidab oma sotsiaalse kontrolli ülesannet suurepäraselt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.