"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna tööbörsil tuleb pakkumisele 400 sotsiaalset töökohta (0)
04. veebruar 2010
Mullune tööbörs Tallinna trammidepoos.

Tallinna linn korraldab 16. veebruaril kell 12 Tallinna Lauluväljakul tööbörsi, kus tutvustatakse ja pakutakse ligi 400 sotsiaalset töökohta.

Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul on töötute huvi sotsiaalsete töökohtade vastu jätkuvalt suur ning seetõttu korraldab linn järjekordse tööbörsi. Mullu kevadel toimusid taolised börsid autobussikoondises ning trammi- ja trollibussikoondises.

“Avaldusi saab esitada ligikaudu 400-le eri valdkonna sotsiaalsele töökohale,” ütles Teniste. “Tänavu  laiendame sotsiaalsete töökohtade ringi ning lisaks reisisaatjate ja koristajate kohtadele loome uusi sotsiaalseid töökohti sotsiaalhoolekande ja heakorra valdkonnas. Ka eelseisval tööbörsil tulevad pakkumisele pargi- ja kalmistuvahtide ning sotsiaalvallas hooldustöötajate assistentide, puuetega inimeste abistajate jms. töökohad.” 

Tallinna tegeleb jätkuvalt sotsiaalsete töökohtade loomisega, ettevõtete toetamisega uute töökohtade loomisel ja töötute rakendamisel heakorratöödel. Hinnanguliselt pakub Tallinn tänavu rakendust 2500 töötule, neist 1500 sotsiaalsetel töökohtadel.

Näiteks Kadrioru park võtab pargivahtide ja abitöölistena sotsiaalsetel töökohtadel ametisse 117 inimest ja lisaks sellel vajatakse alates aprillist 15 pargivahti-abitöölist Tallinna lillefestivalile. Sotsiaalhoolekandes saab esialgu tööd aga 20 inimest.

Linnaeelarves on käesoleval aastal sotsiaalsete töökohtade loomiseks ette nähtud ligikaudu 70 miljonit krooni. Lisaks linna ettevõtetes ja allasutustes olevatele sotsiaalsetele töökohtadele toetab linn eelmise aasta teisest poolest ka eraettevõtteid, kes on valmis looma sotsiaalseid töökohti oma ettevõttes.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.