"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti transiidi olukord näitab meie poliitika jätkusuutlikkust (0)
09. veebruar 2010
Kopli sadamat kasutatakse kütusetransiidiks Foto: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles ärifoorumil „Strateegiline partnerlus 1520: Balti regioon“ esinedes, et kui Eesti Raudtee suudab Läti ja Leedu kogemust arvestades tihendada koostööd Vene raudteega, võib see anda tõuke ka naaberriikide suhetes poliitilise kliima paranemiseks.

„Eesti transiidi olukord on kõige selgemaks lakmuseks meie poliitika jätkusuutlikkusest. Olukorra parandamiseks ei piisa kõlavatest sõnadest. Me vajame koostööd nagu õhku ja seepärast usun et väljendan paljude poliitikute ja äriinimeste toetust käimasolevale foorumile,“ ütles Edgar Savisaar.

„Mine tea, ehk teostuvad siis ka Hiina, Kashastani ja Venemaaga seotud muudki projektid. Naabrite vaheline mõistlik konkurents on alati tervitatav, kuid see ei saa kasvada üle arutuks võidujooksuks piirkonna raudtee-ettevõtete ja sadamate vahel. XXI sajandil pole võimalik saavutada edu üksiküritajana,“ sõnas Savisaar.

Linnapea rääkis, et Eesti Raudtee on suurte võimalustega ettevõte, mille potentsiaali pärsivad väikesed veomahud, kusjuures viimastel aastatel on Eesti Raudtee kaubakäive drastiliselt langenud.

„Võrreldes 2006. aastaga kuivas 2008. aastaks käive kokku pea poole võrra ning kuigi läinud aasta lõplike näitajaid pole veel avaldatud, ei saa paranemisele loota. Milles asi?“ rääkis Savisaar. „Meie transiidiäri kuldaja lõpetas suhete jahenemine Venemaaga. Kuigi mitmed Eesti poliitikud leidsid, et transiidikraanide kinnikeeramine riigi majanduslikku edukust oluliselt ei mõjuta, osutus väide lühinägelikuks.“

Linnapea sõnul on tõsiselt kahju, et Eesti on oleme end ära lõiganud Venemaa võimsast raudteevõrgust, kui samas Vene poolele tundub lihtsam murda jääd Ust-Luuga sadamas, kui kasutada jäävaba Muuga teenuseid.

„Eesti ärieliit väärib tunnustust katsete eest otsida olukorrast väljapääsu kontaktides Kasahstani ning Hiinaga. Ent Kasahstani viljatransiidi teema tundub raugevat nagu ka hiinlaste konteinersadama idee. Suurte Euroaasia projektide teostamiseks on lisaks logistilisele võimekusele tarvis ka kaasaegselt toimivat infrastruktuuri ja laitmatut poliitilist tausta. Eestis jääb hetkel mõlemast vajaka,“ sõnas Savisaar.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.