"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maailmast (0)
19. aprill 2010

Island avalikustab pankurite omavoli
Reykjaviki linnateatris lugesid näitlejad eelmisel nädalal ette 2008. aasta pangakrahhi põhjusi lahkavat raportit, kirjutab Äripäev. 2300-leheküljeline raport näeb krahhi peasüüdlastena riigiametnike tegevusetust ja pankurite omavoli. Mitmepäevase lugemismaratoni eesmärk oli lasta ilustamata faktidel kõnelda, kuidas maailma viie jõukama riigi hulka kuulunud Islandist sai paaria, mis praegu sõltub IMF-i abist. Kriisi peapõhjuseks on raporti järgi pankade liiga kiire kasv ja ametnike passiivsus, kes vaatamata hoiatustele, et Islandi pangasüsteem on liiga nõrk, ei võtnud meetmeid kõige hullema ärahoidmiseks. Eraldi parlamendikomisjon peab nüüd otsustama, kas kellelegi esitatakse ka juriidiline süüdistus, millele järgneb reaalne karistus.
Varsti valmib samalaadne analüüs ka Iirimaal.

Barcelona aitab töötuid
Barcelona linnavalitsuse uus kriisiga võitlemise strateegia näeb ette töökoha loomise ligi 2000 töötule, kes on pidanud töötupõlve juba vähemalt pool aastat ja ei saa enam töötutoetust. Samuti näeb kriisiplaan ette kutseõppekohtade suurendamist. Kõige rohkem töökohti luuakse infotehnoloogias, ehituses ning rohelise energia tootmise valdkonnas. Kutse- ja ümberõppekavas on ette nähtud rohkem kui 200 erialavõimalust – näiteks disain, turism, terviseteenused ning juhtimine.

Uus park Stockholmi
Stockholmi linnavalitsus kinnitas esialgse plaani, mille järgi rajatakse 10 km kaugusele kesklinnast seitsme aasta jooksul Hagelby teemapark. Muinasjututeemalisse parki on kavas rajada  veemängud ja palju muud, mis võimaldaksid lastel mängu kaudu õppida.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.