"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Palju õnne ja tugevat tervist, linnapea! (0)
31. mai 2010

Tallinna linnapea Edgar Savisaar saab täna, 31. mail 60-aastaseks. Juubeli puhul soovisid linnapeale õnne ja tervist mitmed tuntud tallinlased. Pealinna toimetus ühineb koos kõigi oma lugejatega nende õnnesoovidega.

Heido Vitsur, majandusekspert

Ma tunnen Edgar Savi-saart eelkõige kui Eesti juhtpoliitikut, kes kahtlemata oli teisel ärkamisajal massilise rahvaliikumise liider.

Rahvarinne viis meid vabaduse teele ja tänu Rahvarindele sündis Eestis reformide pakett, mis andis Eestile teiste taasvabanenud riikidega võrreldes arengus paariaastase edumaa.

Linnapea töös pean ma Savisaare suurimaks võiduks omandireformi grimassi, sundüürnike probleemi lahendamist. Üldse munitsipaalelamispindade loomist, sest selleta ei ole normaalne linnaelu võimalik. Üüripindade vabaturul käib elu rööbastele seadmine, olgu siis Võrust või lastekodust tulijal, üle jõu.

Savisaare tugevus seisneb selles, et ta tajub majandus- ja sotsiaalelu ühtekuuluvust terviklikult.

Raivo Vare, Savisaare valitsuse minister

Edgar Savisaare kõige silmapaistvama võiduga on kõik selge – Rahvarinde valitsusega, selle valitsuse juhina Eestile vabaduse veretu toomine. Seda ei taheta tagantjärele eriti tunnistada, aga nii see on. Eelkõige tuli see veretult täna Savisaare pragmaatilisele, jõulisele, aga samas tasakaalukale lähenemisele.

Usun, et linnapea töös on Savisaarel suuremad saavutused alles ees. Ma väga loodan, et linnahalli, kogu mereääre renoveerimise projektist saab asja. See oleks Tallinnale väga vajalik. Esimesed elemendid nagu promenaadid, kalaturg on juba tekkinud. Jõudu õiges suunas jätkamiseks!

Jassi Zahharov, ooperilaulja

Üksnes pime ei märka, kui suured muutused on Tallinna linnaruumis toimunud linnapea Edgar Savisaare ja tema meeskonna ajal. Kõik need väiksemad ja suuremad asjad, mis on tehtud ja teoksil, räägivad iseenda eest.

Muusikuna hindan väga kõrgelt linna jõulist toetust Birgitta festivalile. Sellest festivalist on saanud lühikese ajaga linna kultuuriline visiitkaart.

Ma usun, et Savisaare parimad ajad on veel ees. Praeguses keerulises ajas on meil kõigil vaja vastupidamiseks tahet ja tervist.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.