"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tormijooks malevakohtadele algab 4. mail (0)
01. mai 2011

Kolmapäeval, 4. mail kell 15.00 avaneb SA Õpilasmaleva kodulehel www.malev.ee link, kus saab end malevasse registreerida.

Tallinna noored saavad võimaluse veeta kolm suvenädalat koos eakaaslastega mõnes kaunis Eestimaa paigas, üheskoos tööd teha ning kogeda kõike, mis malevaeluga kaasneb.

«Malevarühmadesse registreerimine on olnud igal aastal ääretult populaarne ning meie süsteemid ja me ise oleme valmis selleks laviiniks, mis meid kolmapäeval tabab,» ütles SA Õpilasmalev juhataja Oliver Jakobson.

Erinevalt eelmisest aastast on malevarühma pikkuseks sel aastal taas kolm nädalat. «Eelmisel suvel oli see noorte põhiline mure, et vahetus on liiga lühike, seetõttu leidsime selleks aastaks lisavahendeid, et noorte arv ei väheneks, ning saame nüüd neile pakkuda kolme nädalast malevategevust,» mainis Jakobson.

Noorte suvised tegemised on tavapäraselt marjade korjamine ja heakorratööd. Malevlaste abiga saavad mitu mõisa ja talu sügiseks ehk uue näo, samuti aitavad noored Sangaste lähedal Kiisa Tamme talus lavale tuua välietenduse.

Linnavälistesse rühmadesse on oodatud noored vanuses 15-18, linnasisestesse rühmadesse saab registreeruda juba alates 13. eluaastast

SA Õpilasmalev pakub sel suvel tööd 700 noorele, kuigi potentsiaali oleks rohkemaks. «Meil oleks võimalik pakkuda tööd vähemalt 900 noorele, kuid napib tööandjaid, eriti kurb on olukord linnasiseste nii-öelda ööbimiseta malevarühmade osas,» lausus Jakobson. «Eriline tänu ja kiidusõnad loomaaiale, kes on linnasiseste rühmade suurim tööandja – oleks vaid selliseid ettevõtteid veel.»

Seetõttu kutsubki SA Õpilasmalev üles inimesi üle Eesti, et kui neil on suvel kolmeks nädalaks abikäsi vaja, võetaks kindlasti õpilasmalevaga ühendust. «Meie otsime noortele elupaiga, tasume nii selle kui ka toitlustamise eest. Samuti anname kaasa vähemalt kaks täisealist, erialase väljaõppe ning kutsetunnistuse saanud rühmajuhti, tööandja peab ainult töö ette andma ja hiljem selle eest tasuma,» selgitas Jakobson. «Võit on mõlemapoolne.»

13-18-aastastele mõeldud õpilasmaleva eesmärk on töökasvatus ning sotsiaalse kompetentsi kujundamine. Möödunud aastal osales õpilasmaleva rühmades üle Eesti 5500 noort, neist 900 olid tallinlased. Õpilasmaleva tegevust kureerib Tallinna linnavolikogu 20. veebruari 2003 otsusega loodud sihtasutus. Õpilasmaleva suurimad toetajad on Tallinna linn ning Eesti noorsootöö keskus.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.