"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maailmast (0)
18. september 2011

Sotsiaalkorterid hinnatõusu vastu
Kuna Soomes on eluasemekulud viimase 7-8 aastaga palju tõusnud ja moodustavad keskmiselt 30-50% palgast, siis on valitsus asunud koostama elamuprogrammi kodukulude piiramiseks. Kava kohaselt tahetakse tuleval aastal ehitada ja anda madalama sissetulekuga inimestele üürile 7000 sotsiaalkorterit. Samuti tahab valitsus tõsta elatusmiinimumi tagava sotsiaalkindlustuse määra 100 euro võrra.

98-aastaselt volikokku
Eelmise nädala kohalikel valimistel püstitas Põhja-Norras paiknev 5000 elanikuga Balsfjord korraga kaks rekordit, saades endale nii vanima kui ka noorima volikogu liikme koha. Töölispartei nimekirjas 54 häälega valitud Helge Solvang on nimelt 98- ja 72 häält saanud Madelen Nordhus 17-aastane.

Internet tähtsam kui vesi
Londoni teadusmuuseumi küsitlusest selgus, et britid peavad internetti tähtsamaks kui puhast vett. 3000 londonlasele esitati küsimus, milleta nad ei saa elada. Kõige rohkem hääli sai päikesevalgus, kuid üllatuslikult tuli teiseks internet ja alles kolmandaks vesi. Järgmistele kohtadele jäid külmkapp, Facebook, riiklik tervishoiusüsteem, pliit, e-post, WC ja esikümne lõpetas mobiiltelefon.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.