"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nädal loomaaias: Kadrioru luigepaar tuli loomaaeda talvepuhkusele (0)
18. september 2011
Kevadel koorunud kakupojad on juba päris suure linnu mõõtu.

Loomaaias toimub sügisene loomade ümberpaigutamine. Tagaruumides kosunud ja jõudsalt kasvanud lumekaku pojad paigutati ekspositsiooni külastajatele vaatamiseks.

Suvesooja õuepuurides nautida saanud troopikamaja väikesed ahvid, surikaadid ja luitekassid kolisid tagasi siseruumide troopilisse soojusse.

Loomaaia titetoas üles kasvanud kreeta habekitse tallekesed saavad suurema jooksuruumi kitserea aedikus. Titetoa õueaedik jääb nüüd tervenisti ilvesekutsikate ja rookassipoja valdusse.

Kullimäel 14. mail koorunud ja vanemate poolt kenasti üles kasvatatud noor ja uudishimulik kaljukotkas teeb puuris lennuharjutusi. Vanalindudest suudab teda eristada vaid kogenud silm.

Juuli lõpus loomaaeda saabunud isane Neumanni rohuhiir on oma olemasolu igati õigustanud: pühapäeval silmati pesas esimest rohuhiirepoega.

Kolmapäeval toodi loomaaia veelinnutiikidele talvituma kühmnokkluigepaar Kadrioru tiigilt.

Lisaks sügisandidele, tõrudele, pähklitele, võib loomaaeda tuua ka tormimurdu: kase, paju, pihlaka, kastani, erinevate viljapuude oksi, ka kuuse ja männi oksad maitsevad loomadele hästi. Usinalt teadmisi taga ajades liiguvad loomaaias zookooli töölehtedega koolinoored.

Oktoobris tööd alustavatesse loomasõprade ringidesse hakatakse uusi lapsi registreerima alates 19. septembrist.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.