"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna külastajate arv kasvas juulis võrdseks elanike arvuga (0)
18. september 2011

Tallinnas tasulist majutust kasutanud turistide arv tõusis juulis 190 000-ni ja siinveedetud ööde arv 370 000-ni, mis kergitas keskmise tubade täitumuse 83%-le.

Kruiisialused tõid Tallinnasse arvukalt uudistajaid ning pealinnas elavate sõprade ja sugulaste külastaminegi oli tipus. Juulis ööbis Tallinna majutusettevõtetes 20 500 turisti rohkem kui mullu samal ajal. Välisturistide ööbimised kasvasid viiendiku, siseturistide ööbimised ligi kolmandiku võrra. «Siseturistide arvu hüppeline kasv on suure tõenäosusega seotud meie suvise tippsündmuse, noorte laulu- ja tantsupeoga,» ütles abilinnapea Arvo Sarapuu (pildil). «Supertulemus tehti aga hoopis tubade täitumusega. Kui pidasime juuni 75% täitumust rekordiks, siis juuli 83% on lausa 11 protsendipunkti võrra kõrgem kui eelmisel aasta juulis ja linna majutusettevõtted teenisid majutusteenuste müügist ühe kuuga üle 12 miljoni euro.

Kõige rohkem oli majutusettevõtetes ööbinud inimesi Soomest, Saksamaalt ja Venemaalt. Kõige kiiremini kasvasid aga brittide ööbimised (154%), jõudes peaaegu 19 000 ööni.

Juulis kasvas ka nende väliskülastajate arv, kes veetsid linnas vaid ühe päeva. Tallinna väisas 78 kruiisilaeva ning linna külastas 112 000 kruiisireisijat, kellele lisanduvad arvukad ühepäevakülastajad Soomest ja Rootsist.

Ettevõtlusameti juhataja Marek Jürgensoni sõnul ei hoia kruiisituristid Suurbritanniast ameti turismiosakonnale saadetud tänukirjas tagasi oma vaimustust. «Nad hindavad kõrgelt vanalinna ajaloopärandit ja puhtust ning peavad siinseid ostlemisvõimalusi sedavõrd võrratuks, et mõlgutavad tõsiseid plaane tulla siia tagasi jõuluturule kinke ostma,» rääkis Jürgenson. «Visiit Tallinna kujunes neile nii mitmeski mõttes kogu Läänemere kruiisi tipphetkeks.»

Tallinna turismiinfokeskustes vanalinnas ja Viru keskuses teenindati juulikuus 30 800 külastajat ning linna turismiveebi külastati 141 400 korral. Infokeskustesse pöördusid eelkõige külastajad Soomest (6600) ja Saksamaalt (5000), ja ka veebi kaudu olid kõige agaramad infootsijad soomlased, kes tegid 37 400 külastust. Üldse tehti juulis turismiveebile 143 600 külastust (allikas: snoobi.fi). Soomest pärit külastused moodustasid 26%, järgnevad külastused Eestist (18%), Suurbritanniast (8%) ja Rootsist (6,5%).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.