"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna TV pakub parimat filmivalikut ja tutvustab linna ööelu (0)
18. september 2011
Tiina Lokk

Sügis toob Tallinna Televisiooni piirkonnasaated, popmuusika- ja aiandussaate ning tipptasemel kontsertide salvestused.

Kolm kuud on möödas ajast, mil Tallinna TV sai endale vabalevi loa. «See on tähendanud meile tõsiseid nõudmisi – 14 tundi ööpäevas ja 98 tundi nädalas originaalprogrammi,» rääkis Tallinna TV peatoimetaja Mart Ummelas. «See ülesanne on täielikult täitumas oktoobrikuust.»

5. septembrist algab Tallinna TV programm kella üheksast hommikul ja kestab keskpäevani. Siis on väike paus, mil näidatakse info-TV uudiseid. Õhtune programm algab kell 18.30 lastesaadetega ning kestab keskööni, seejärel hakkab õhtune programm korduma.

Tulemas on kümme uut lastesaadet sarjast «Vurr», milles räägitakse Kumu tegemistest. Uudised kell 20.30 pikenevad pooletunniseks ja hakkavad sisaldama ka kommentaari. Kavva tuleb tagasi «Maatriks», saade ebatavaliste võimetega inimestest.

Linnadesse oma esindajad

«Vabalevi luba tähendab, et saated ei peaks rääkima vaid Tallinnast,» tähendas Ummelas. «Äsja käivitasime iganädalase Tartu tunni «Tartu – heade mõtete linn», mille reporter on Vambola Paavo. Plaanis on leida endale kaastöötajaid ka Pärnus, Kirde-Eestis, Võrus jm.»

Kord kuus teisipäeviti läheb eetrisse Andres Raidi saade «Mõtleme taas», mis käsitleb ühiskonna valupunkte. Esimene saade uuris, mida tähendab okupatsioon.

27. septembril on eetris esimene «Linnapea tund» – otsesaade, kus vaatajad saavad linnapeaga kohtuda ja mis hakkab sisaldama ka muid linnaga seotud teemasid. Paar korda eetris olnud saade «Helsingi-Tallinn» vahendabHelsingi sõsarkanali Stadi.TV programmi.

Lähiajal alustab Stadi.TV ka Tallinna Televisiooni saadete vahendamist.

Teisipäeviti on kavas saade spordisõpradele, mis räägib Eesti spordi probleemidest. Uue saatena on kolmapäeviti üle nädala kavas «Pealinna pead», mis hakkab käsitlema Tallinna ja riigi suhteid. Saatejuhiks on lubanud tulla tuntud politoloog Rein Toomla, korra kuus teeb neid saateid Hardo Aasmäe, kes vaatab probleeme laiemas plaanis.

Käesoleval nädalal alustab saade «Elu peeglis», kus Mart Taevere vaatleb linnaelu eri aspekte. Esimene saade keskendub sellele, mis öösel Tallinnas toimub.

Neljapäeviti pakub TTV ülikoolidele võimaluse oma saateid teha, esimesena haarab võimalusest kinni tehnikaülikool. Saated jõuavad eetrisse oktoobri keskel.

Reedeti on kavas dokumentaalfilmide programm ja eakate saade «Ajaga sammu», mida teeb Riina Reimann.

Laupäeviti on eetris saade «Kas tohib?», kus külastatakse tuntud inimesi nende kodus.

Pereelu naabermaades

Pühapäeviti on Ummelase sõnul kavas kergemad saated, näiteks «Linna aed», kus räägitakse aia pidamisest linnas, tutvustatakse linna aedasid ja parke. Päeval näeb kontserte ja pühapäeva õhtu on pühendatud noortele. 9. oktoobrist algab noortesaade TNTV ja millalgi peaks eetrisse minema ka suurprojekt «Triangel», mis võrdleb kolme Läänemere linna – Tallinna, Helsingi ja Peterburi – noorte perede elu.

Tallinna pakutavaid 500 teenust tutvustab saade «Tallinlase tarbeks».

«Seejärel on eetris meie suur lauluvõistlus «Tallinn, olen kuulus», reedeti näeb aga selle saate telgitaguseid,» lausus Ummelas.

Novembrist alustab hommikuprogramm «Tere hommikust, Tallinn», ettevalmistamisel on kirjandussaade ja huumorisaade. Läbirääkimised käivad ka ühe rahvusvahelise korvpalliliiga mängude ülekannete osas.

TTV filmiprogramm startis huvitavalt

PÖFF-i korraldaja Tiina Lokk:

Praegu olen hõivatud oma filmifestivali ettevalmistamisega ja seetõttu pole mul olnud aega telekat vaadata. Niisiis sain Tallinna TV filmivalikuga tutvuda pisteliselt tükk aega tagasi, kui seal filmiprogramm algas. Siis tundusid olevat küll head filmid, mis minu tähelepanu äratasid ja on olnud ka festivali programmis. Valik tundus sarnanevat pigem ETV-le kui erakanalitele. Iga kanal näitab saateid ja filme oma sihtrühmale. Mulle tõepoolest meeldiks, kui telekanalid näitaks rohkem professionaalseid ja huvitavaid filme. Praegu on pigem levinud juhuslik filmivalik, mis võiks sihtgrupile sobida. Pealegi sobib kommertskanalis B-kategooria Ameerika filmi vahele reklaam rohkem kui võistlustel osalevate filmide juurde.

Õhtuti maailmakino meistriteosed

Tallinna TV õhtune filmivalik on mitmekesine. Näidatud on näiteks selliseid festivalidel osalenud häid filme nagu Emma õnn (Emmas Glück, Saksamaa, 2006), Ühe nümfomaani päevik (Diario de una ninfómana, Hispaania, 2008), Borgiad (Los Borgia, Hispaania, 2006) jt.

Tulekul on näiteks Kirelõõm (Canone Inverso, Itaalia, 2000), Ilmutuseraamat (The Book of Revelation, Austraalia, 2006), Maffia vennad (Truands, Prantsusmaa, 2007) ja Varjude mets (Bosque De Sombras,Suurbritannia, 2006).
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.