"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maamaksust vabastamise eeldus on elukoha registreerimine (0)
02. oktoober 2011

Maamaksust vabastatakse üksnes need koduomanikud, kes on end rahvastikuregistris sellele aadressile elama registreerinud, abilinnapea Eha Võrk tõdes, et paljudel on see nüanss tähele panemata jäänud. «Üksnes omamisest maamaksuvabastuse saamiseks ei piisa,» rõhutas Võrk. «Inimene, kes omab Tallinnas elamukrunti või korterit, ent rahvastikuregistri andmeil sellel aadressil ei ela, maamaksuvabastust ei saa. Arvestades aga, et maamaksust vabastamise avaldust saab esitada kuni järgmise aasta 10. jaanuarini, on võimalik see puudus kõrvaldada, registreerides end ümber sellesse elamusse või korterisse, mille pealt maksuvabastust saada soovitakse.»
Linnavaraameti andmeil on maamaksust vabastamise avalduse esitanud ligi 20% maksust vabastamise õigust omavatest isikutest. Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses, täpsem teave avalduse esitamise võimaluste kohta on olemas maamaksuvabastuse kodulehel www.tallinn.ee/maamaksuvabastus .
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.