"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uus kirik tooks Mustamäele kontserdid ja tõrjututele abi (0)
20. november 2011
Praegu tegutseb Mustamäe kogudus linnaosavalitsuse keldris.

Linn annab aasta ilma koduta tegutsenud Mustamäe luteri kogudusele maatüki kiriku ehitamiseks.

Linn pakkus Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK) selleks otstarbeks maatükki aadressil Kiili 9. «Oleme igati valmis toetama Mustamäe koguduse tegevust, ja on loomulik, et kogudusel on selleks tarvis oma pühakoda,» kinnitas linnapea Edgar Savisaar kohtumisel EELK piiskopi Einar Soonega. «Mustamäe linnaosas on selle rajamiseks võimalused olemas ja linn annab oma panuse.»

EELK peapiiskop Andres Põder tänas linnapead igakülgse toetuse eest. «On rõõmustav, et pikka aega küpsenud idee on leidmas konkreetseid lahendusi,» ütles Põder linnapeale saadetud kirjas.

«Oleme terve aasta palvetanud selle eest, et saaksime kirikuhoone ehitamiseks sobiva koha,» lisas Mustamäe koguduse õpetaja Tiina Klement. «Nüüd, kui paik leitud, saab hakata tegema ka projekti ja kujundama sellist kirikuhoonet, mis muudaks Mustamäe veelgi kaunimaks.»

Kesklinna sõit jääks ära

Klementi sõnul on EELK Mustamäe kirikuhoonest aastaid unistanud. «Konkreetsemaks muutus see soov kaks aastat tagasi, siis, kui olime kogudusena koos käinud üle aasta,» rääkis Klement. «Eelmise aasta novembris, kui kogudus ametlikult asutati, oli soov oma kirikuhoone saada veelgi kasvanud ja hakkasime tegema esimesi samme selle suunas.»

Klementi sõnul oleks Mustamäele oma kirikut hädasti vaja. «Mustamäe on üks nendest linnaosadest, kuhu ei ole kunagi kirikut ehitatud,» mainis ta. «Mustamäel elab aga palju inimesi, kes igatsevad käia kirikus oma kodukoha lähedal, sest näiteks tervislikel põhjustel ei ole neil kuigi tihti võimalik sõita kesklinna kirikutesse. Kirikud kannavad olulist rolli ka kultuuri viljelemisel, seal toimub aasta ringi palju väga häid kontserte. Ka Mustamäel oleks sellist paika vaja. Mustamäe kirik võiks olla ka koht, kuhu inimene saab tulla selleks, et istuda vaikuses, mediteerida, kogeda rahu.»

Hoolitsus abivajajate eest

Milline uus kirik välja nägema hakkab, seda Klement veel ei tea, küll aga kujutab ta ette sealseid tegevusi. «Eelkõige peaks kogudus hoidma Mustamäed oma palves ja aitama hoolitseda nende eest, kes vajavad abi,» lausus Klement. «Laste ja noorte jaoks peaks toimuma arendavaid ja toetavaid tegevusi, mis aitaksid neil koolis ja ühiskonnas hästi hakkama saada. Tegevusi, mis kasvataks neis vastutustunnet ja väärtusi, mis aitavad meie ühiskonda ehitada. Kirik peaks kindlasti hoolt kandma nende eest, kes on ühiskonnas mingitel põhjustel tõrjutud.»

Klementi sõnul tooks uus kirik kiiresti päris palju inimesi kogudusse juurde, nii neid, kes juba käivad kesklinna kogudustes, kui ka neid, kes veel kirikus ei käi. «Kui toimuks mitu teenistust eri aegadel ja lisaks veel muid tegemisi, siis võiks uus kirik mahutada tuhandeid,» tõdes ta.

Aita kirik keldrist välja

• Praegu rendib Mustamäe kogudus linnaosa valitsuse keldrit. «Need ruumid on ilusad ja praegu sobivad meile,» selgitas Klement. «Koguduse kasvades aga jääb ruumi väheks. Kuna tegu on keldriruumidega, siis puudub seal päevane valgus ja me oleme sunnitud kasutama palju elektrit.»

• Uue hoone ehitamise algus sõltub rahast. «Kuigi meil on sõpru välismaal, on minu lootus, et meie oma inimesed aitaksid kiriku ehitamisele kaasa. Iga mustamäelane, tegelikult iga eestlane, saab aidata oma võimaluste piires,» lisas Klement.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.